Spausdinti šį puslapį

Garbės piliečio vardas suteiktas V. Spruogiui

Dešimtuoju Ukmergės rajono garbės piliečiu tapo V. Spruogis.   Redakcijos archyvo nuotr. Dešimtuoju Ukmergės rajono garbės piliečiu tapo V. Spruogis. Redakcijos archyvo nuotr.

Ukmergės rajono Garbės piliečio vardas šiemet suteiktas buvusiam ilgamečiam mūsų ligoninės gydytojui Vladislovui Spruogiui. Siūlymui pritarta trečiadienį vykusiame neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje.

Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai šiemet buvo pateiktos dvi kandidatūros.

Komisijos pirmininkė rajono vicemerė Agnė Balčiūnienė informavo, kad dėl kandidatų buvo balsuojama slaptai.

Slaptu balsavimu rezultatu 8:5 komisija nusprendė už aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą, bendravimo kultūrą ir pagarbą krašto žmonėms šį vardą suteikti gydytojui V. Spruogiui.

Beveik pusę amžiaus jis dirbo Ukmergės ligoninėje vidaus ligų gydytoju. Tai – pirma ir vienintelė jo darbovietė.

30 metų V. Spruogis ėjo ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo pareigas. Taip pat jis aktyviai dalyvavo rajono politikoje – buvo ilgametis savivaldybės tarybos narys.

V.Spruogis neseniai paminėjo 80-metį. Tai – žinomas ir itin gerbiamas žmogus, gimęs ir augęs mūsų krašte, Želvos valsčiaus Kiaukliškių kaime.

Kandidatūrą pasiūlė Ukmergės ligoninė.

Kitas kandidatas, kuriam buvo siūlyta suteikti Ukmergės rajono Garbės piliečio vardą – skulptorius, pripažintas šalyje ir užsienyje, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Leonoras Vytautas Strioga.  Šią kandidatūrą pasiūlė Ukmergės rajono tautodailininkų draugija. L. V. Striogą nutarta apdovanoti Mero padėkos ženklu.

Savivaldybės tarybos nariai bendru sutarimu nutarė, kad V. Spruogis – iškilus asmuo, tikrai vertas mūsų rajono Garbės piliečio vardo.

Ukmergės rajono Garbės piliečio vardas teikiamas nuo 2011 metų Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Ukmergės rajono, Lietuvos ir pasaulio mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo bei kitas sritis ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Garbės pilietis tradiciškai apdovanojamas gegužės pabaigoje minimos Ukmergės miesto šventės metu.

Jam įteikiamas specialus ženklas ir pažymėjimas. Apie šio vardo suteikimo faktą įrašoma Ukmergės rajono garbės piliečių knygoje.

Šiemet Miesto šventės nebus, ir apdovanojimo iškilmės – kuklesnės. Šį penktadienį apdovanojimas bus garbingai įteiktas Vlado Šlaito viešosios bibliotekos kiemelyje renginio metu.

V.Spruogis tapo dešimtuoju Ukmergės rajono garbės piliečiu. Jo nuotrauka šalia kitų bus pakabinta rajono savivaldybės administracijos salėje.

 Ukmergės rajono garbės piliečiai:

  • Alfonsas Bernotas (2011),
  • Zigmas Zinkevičius (2012),
  • Vygaudas Ušackas (2013),
  • Jūratė Martinkutė (2014),
  • Jonas Žentelis (2015),
  • Julius Veselka (2016),
  • Rimantas Zinkevičius (2017),
  • Liucija Dzigienė (2018),
  • Zita Kriaučiūnienė (2019).
Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)