Spausdinti šį puslapį

„Svečiuose pas Juliją“ – edukacijos ir degustacijos

Autorės nuotr. Autorės nuotr.

Genė VAITKŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Daivos Šermukšnienės atliekama daina „Žalias žolynėlis“ prasidėjo Žolinės iškyla „Svečiuose pas Juliją“. Tai – tradicinis moteriškas pasibuvimas Šventupės dvare, į kurį susirenka skrybėlaitėmis ir gėlėtomis suknelėmis pasidabinusios ponios, kuriame skamba romantiškos dainos, posmai, kuris pražysta iš gėlių ir žolynų kuriamomis puokštėmis.

Šiais metais iškyla buvo šiek tiek kitokia – Vlado Šlaito viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Dešimt miestelių“, surengė edukaciją „Iš močiučių skrynių“.

Advento vainiko edukaciją pristatė projekto sumanytoja, viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Laimutė Kutiščeva. Vainiką iš šieno, kankorėžių ir džiovintų augalėlių mokė pasigaminti Varinės padalinio vyresnioji bibliotekininkė Aldona Vaitkevičienė.

Kol vienos moterys kūrė vainiką, kitos pasinėrė į puokščių komponavimą. Sukūrėme „Vienatvės žydėjimą“, „Artėjančio rudens violetą“, „Puokštę jaunamartei“, „Bučkį“, „Vasaros šypseną“ ir kitas. Trys iš jų iškeliavo į Žolinės puokščių parodą viešojoje bibliotekoje.

Po malonių darbų laukė degustacijos. Janė Giedraitienė pakvietė ragauti vaistinių arbatų, o ant vaišių stalo laukė patiekalai iš gamtos dovanų. Puikavosi patisonai su baravykais, cukinijų „juostelės“ ir sumuštinukai, obuolių ir cukinijų pyragai... Skanėstu buvo pripažinta ožkos sūrio su žolynais užtepėlė.

Romantišką nuotaiką kūrė mūsų poečių Janės Giedraitienės, Reginos Mulevičienės, Genoefos Povilavičienės ir Valdutės Kunigėlienės skaitomos eilės. Skambėjo kolektyvo „Šventerečius“ atliekami romansai.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)