Spausdinti šį puslapį

Susitikimuose su gyventojais imituoja gaisro gesinimą

Šią vasarą Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gaisrinį automobilį rajono seniūnijose galima pamatyti ne tik įvykus nelaimei. Gaisrininkai vykdo programą „Gaisrų prevencija gyvenamajame sektoriuje“.

 

 

Gyventojams pasakojama ir primenama apie saugų elgesį su buitiniais prietaisais, apie atsargumo priemones kūrenant krosnimis, saugų elektros priemonių naudojimą bei patalpų šildymą įvairiais šildytuvais.

Susitikimuose su gyventojais ne tik aiškinamos atsargumo priemonės, bet ir demonstruojama technika. Vaikai gali išbandyti, kaip veikia gesinimo įranga – imituoti gaisro gesinimą vandeniu.

Neseniai tokie pokalbiai bei gaisrų prevencijos pamokėlės po atviru dangumi vyko Deltuvos bei Pabaisko gyvenvietėse. Į juos atvyko šių miestelių bei aplinkinių kaimų gyventojai, seniūnijų darbuotojai. Deltuvoje į susitikimą su ugniagesiais atvyko miestelio bendruomenės dienos centro „Delnai“ vaikai.

Kadangi nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalios Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisos, įteisinančios savanorišką ugniagesių veiklą, ugniagesių susitikimuose su gyventojais buvo diskutuojama ir savanorystės tema.

Kol nėra parengta įstatyminė bazė, ne į visus klausimus pareigūnai galėjo atsakyti, tačiau visuomenės susidomėjimas apie ugniagesius savanorius yra akivaizdus.

Buvo dalijami lankstinukai apie prisijungimą prie pranešimų sistemos, norint telefonu gauti informaciją prognozuojant stichines ar kitokias nelaimes, apie saugų krosnių kūrenimą bei pagalbos iškvietimą trumpuoju pagalbos telefonu 112. 

Ugniagesiai apžiūrėjo tose vietovėse esančius vandens telkinius, kuriais būtų galima pasinaudoti esant reikalui – pritrūkus vandens gaisro gesinimui.

Susitikimai su kaimiškųjų seniūnijų gyventojais vyks dar apie porą mėnesių. Kitas susitikimas numatomas Vidiškiuose.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Mindaugas Lunys sako, kad pirmiausia bus vykstama į artimesnes seniūnijas. „Į tolimesnius rajono kampelius tikrai neatsisakome važiuoti, jei iš pačių seniūnijų būtų toks pageidavimas“, – sako jis.  

Deltuviškiai su ugniagesiais

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)