Spausdinti šį puslapį

Nukentėjusiems nuo gaisro bus skiriama parama

Gedimino Nemunaičio nuotr. Ugniagesiai Gedimino Nemunaičio nuotr. Ugniagesiai

Nuo gaisrų nukentėję ukmergiškiai nuo šiol gaus paramą iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų.

Tarybos sprendimu patvirtintas Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašas.

Strateginio planavimo ir biudžeto skyriaus vedėja Vida Butkevičienė sako, kad apraše yra naujovių – iš šio fondo numatoma skirti lėšų nuo gaisrų nukentėjusiems gyventojams.

Anksčiau pagal Biudžeto sandaros įstatymą vienkartinės išmokos ir pašalpos gyventojams iš šio fondo būdavo skiriamos tik stichinių ir ekstremalių nelaimių atvejais – įvykiams likviduoti, jų padariniams šalinti ir padarytiems nuostoliams iš dalies apmokėti. Iki šiol mūsų rajone tokių net nepasitaikydavo – tvarka palankesnė rajonų, kuriuose būna dideli pavasariniai potvyniai, gyventojams.

Dėl gaisrų nukentėjusiesiems vienkartines pašalpas anksčiau skirdavo Socialinės paramos skyrimo komisija.

Paramos galėdavo tikėtis tik mažas pajamas turinčios šeimos, kurių pajamos asmeniui neviršija 305 eurų. Šiemet tokios paramos jau sulaukė dvi nuo gaisrų nukentėjusios šeimos.

Įsigaliojus naujai, apraše reglamentuotai tvarkai, paramos galės tikėtis ir daugiau uždirbantieji.

Butkevičienė atkreipė dėmesį, kad pašalpos nebus dubliuojamos – jei padegėliams skirs lėšų Socialinės paramos skyrimo komisija, iš Savivaldybės administracijos direktoriaus fondo jų tikėtis nebegalės. Jokia parama nenumatyta tiems padegėliams, kurie savo turtą buvo apdraudę.

Apraše numatomi ir paramos dydžiai. Skiriant lėšų iš rezervo gaisro atveju, atsižvelgiama į objekto paskirtį ir patirtus materialinius nuostolius. Nukentėjus gyvenamajam būstui – butui, namui, kolektyvinio sodo namui ar sodybai – iki 1520 eurų.

Liepsnoms įsisukus į ūkinį pastatą – tvartui, kluonui, malkinei, vasaros virtuvei, kiemo rūsiui – iki 380 eurų.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)