Spausdinti šį puslapį

Už išdegintą pievą paskirta bauda

Įsiteisėjo pernai priimtas Širvintų rajono apylinkės teismo sprendimas, kuriuo širvintiškė O. B. teismo įpareigota atlyginti gamtai padarytą žalą.

Ši byla prasidėjo 2016 m. balandžio pradžioje, kai O. B. Pociūnų kaime, Širvintų rajone, prie savo namų tvarkė aplinką ir degino sugrėbtas žoles. Nuo neprižiūrimos ugniavietės užsidegė pernykštė žolė ir išdegė net 147 179 m2 pievos. Pažeidėjai buvo skirta 129 Eur administracinė bauda, kurią ji nedelsdama sumokėjo. Kaip ir kiekvienas žalą aplinkai padaręs asmuo, ji taip pat turėjo atlyginti žolinei augmenijai padarytą žalą. Už beveik 15 ha ploto sunaikintos pievos žala aplinkai, apskaičiuota pagal metodiką, siekė 11 962 Eur.

Teisme atsakovė teigė, kad užpernai pavasarį ji degino laužą ir tvarkė sodybos aplinką. Pakilęs vėjas pernešė liepsną į žolę ir ji užsidegė. Atsakovė su dar vienu asmeniu nedelsiant ėmė semti vandenį iš šulinio ir gesinti žolę, tačiau ugnis vis tiek plito, todėl ji iškvietė ugniagesius. Atsakovė bandė gintis sakydama, kad tai, jog išdegė toks didelis pievos plotas, yra ne tik, jos, bet ir ugniagesių kaltė, kurie, pasak moters, pavėluotai ir nepasiruošę atvyko į gaisro vietą.

Atsižvelgdamas į sunkią O. B. turtinę padėtį ir prastą sveikatos būklę, taip pat į tai, kad žolė užsidegė netyčia, o atsakovė nedelsiant ėmė ją gesinti, teismas sumažino priteistiną žalos atlyginimo sumą iki 2400 Eur. Nuo šiol dvejus metus moteris turės kas mėnesį mokėti po 100 Eur ir tokiu būdu atlyginti gamtai padarytą žalą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)