Spausdinti šį puslapį

Degė grūdų džiovinimo patalpos

Sekmadienį dėl kilusio gaisro teko evakuoti Leonpolio kaime esančio paukštyno darbuotojus.

Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pranešimas iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas apie 10 valandą 30 minučių. Pranešta, kad dega UAB „Agrogrūdai“ grūdų džiovinimo patalpos.

Buvo išsiųsti trys ugniagesių ekipažai, prireikė evakuoti žmones.

Pasak tarnybos vyriausiojo specialisto Audriaus Kuprionio, atvykus į vietą atviro gaisro nesimatė. Pagalbos buvo kreiptasi, sunerimus dėl garų, pasirodžiusių iš grūdų džiovyklos.

Anot jo, taip nutiko dviejose metalinėse džiovyklose. Apie dviejų kvadratinių metrų plote smilko 68 tonos jose buvusių grūdų. Dūmai ėjo iš grūdų surinkimo bunkerio, juos teko išleisti.

„Buvo išleisti ir grūdai, apžiūrėti ir perkelti į kitas talpas. Tačiau šį darbą darėme jau nebe mes“, – pasakojo A. Kuprionis.

Ugniagesiai įvykio vietoje darbavosi pustrečios valandos, jo priežastys tiriamos.

Grūduose, teigiama, nuolat vyksta biocheminiai procesai: esant didesnei drėgmei, užterštumui ir nesant ventiliacijos jie gali perkaisti ir savaime užsidegti. Todėl sandėliuojant arba vežant grūdus būtina atsižvelgti į natūralią grūdų masę, drėgmę ir kitus rodiklius.

UŽ inf.

 

1 nuotr. Džiovyklos patalpose smilko grūdai.

Ukmergės PGT nuotr.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)