Spausdinti šį puslapį

Sutriuškinta tarptautinė narkotikų kontrabandos grupuotė, kuriai vadovavo ukmergiškiai

Narkotikai. Narkotikai.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai skelbia apie tarptautinės operacijos, kurios metu smogta Lietuvos ir Norvegijos narkotikų prekeiviams, pabaigą. Norvegijos Karalystės Vestfold policijos apygardos pareigūnams bendradarbiaujant su MKT ir Europolo biuru, Lietuvoje ir Norvegijoje sulaikyti 25 asmenys, kaltinami metamfetamino kontrabanda ir prekyba.

Pareigūnų žiniomis, tarptautinės narkotikų kontrabandos organizavimu vertėsi Ukmergės nusikalstama grupuotė.

Šiomis dienomis buvo pareikšti įtarimai paskutiniam iš 20-ies lietuvių, įtariamų narkotikų kontrabanda Lietuvoje ir Norvegijoje. Dar 2014 m. spalį pradėtos tarptautinės operacijos metu į Lietuvos ir Norvegijos pareigūnų akiratį pakliuvo nusikalstama 25 asmenų grupė, kuri vertėsi narkotikų kontrabanda iš Lietuvos į Norvegiją, ir šių narkotikų realizavimu.

Šiai neteisėtai veiklai vadovavo Ukmergės nusikalstama grupuotė, talkinama Plungės ir Telšių rajonų gyventojų. Lietuvoje pagaminti narkotikai – amfetaminas ir metamfetaminas – į Norvegiją dažniausiai būdavo gabenami automobilių kuro bakuose įrengtose slėptuvėse. Šioje šalyje nuolat gyvenantys ir dirbantys lietuviai vertėsi amfetamino „didmenine prekyba“ perparduodami jį vietos prekeivoms.

Pareigūnų žiniomis, per minėtą laikotarpį į Norvegiją galėjo būti pergabenta iki 54 kg narkotikų. Pastaroji šalis narkotikų prekeivas traukia bene didžiausiomis kvaišalų kainomis Skandinavijoje.

Kratų metu teisėsaugos pareigūnai aptiko 27 kg amfetamino ir metamfetamino, jų vertė maždaug 1 mln. 900 tūkst. Norvegijos kronų (apie 198 tūkst. eurų). Narkotikai dažniausiai buvo slepiami miškingose Norvegijos vietovėse įrengtose slaptavietėse.

Didžioji dalis iš 20-ies lietuvių, kaltinamų prekyba narkotikais ir jų kontrabanda, buvo sulaikyti Norvegijoje, 19 iš jų suimti laukia teismo. Taip pat suimti ir 5 Norvegijos piliečiai.

Šaltinis: cust.lt

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)