Spausdinti šį puslapį

Teismas pripažino, kad balsai buvo perkami

Širvintų r. merė Ž. Pinskuvienė. Širvintų r. merė Ž. Pinskuvienė.

Ukmergės rajono apylinkės teismas pirmadienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį dviems asmenims. Jie pirko balsus Darbo partijos atstovės Živilės Pinskuvienės naudai per Širvintų rajono mero rinkimus. Tuo metu Ž. Pinskuvienė nugalėjo socialdemokratų kandidatą Andrių Jozonį.

„Pripažinau abu kaltinamuosius kaltais ir paskyriau abiems baudas: Sauliui Bartusevičiui šiek tiek didesnę, nes laikiau, kad jis buvo pagrindinis šio nusikaltimo organizatorius, o kitam kaltinamajam – Arūnui Šarmavičiui – mažesnę“, – sakė bylą nagrinėjęs teisėjas Rinaldas Adamonis.

S. Bartusevičiui paskirta 150 MGL – 5,7 tūkst. eurų bauda, o A. Šarmavičiui – 100 MGL – 3800 eurų bauda.

Taip pat iš S. Bartusevičiaus teismo sprendimu turi būti konfiskuoti pinigai, kurie pas jį rasti sulaikymo metu – daugiau kaip 2 tūkst. eurų.

„Pagal bylos aplinkybes jie buvo skirti balsavusiems asmenims kaip atlygis už parašus: numatyta, kad jie duos po 5 eurus už balsą rinkėjams“, – sakė teisėjas. Jis pabrėžė, kad asmenims inkriminuojamas papirkimo organizavimas, tačiau byloje nėra duomenų, kad rinkėjai buvo papirkti.

Šis Ukmergės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Vyriausioji rinkimų komisija dėl šiurkščių pažeidimų 2015 metais panaikino Širvintų mero rinkimų rezultatus. Antrajame ture „darbietė“ Ž.Pinskuvienė (55,44 proc.) buvo nugalėjusi socialdemokratą Andrių Jozonį (43,58 proc.), bet teisėsauga nustatė, kad galėjo būti papirkta apie 50 rinkėjų, siekiant, kad jie balsuotų už Darbo partijos kandidatę.

Šį sprendimą Ž. Pinskuvienė skundė teismui, tačiau jis skundą atmetė.

Ž. Pinskuvienė rajono mere buvo išrinkta pakartotiniame balsavime.

Parengta pagal BNS

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)