Spausdinti šį puslapį

Sučiuptas Rusiją šlovinančius ženklus nutepliojęs vyras

Sekmadienio rytą rastas ištepliotas paminklas „Vėliavnešiai“, esantis Kauno ir Deltuvos gatvių sankryžoje.

Paminklas ir jo prieigos buvo aprašinėti Rusiją palaikančiais šūkiais ir ženklais. Tepliotojas tą pačią dieną buvo nustatytas.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pasakojo, kad gegužės 8-osios rytą, apie 9 valandą, gavęs šį pranešimą iš karto nuvyko prie paminklo.

Kaip matoma nuotraukose, kuriomis feisbuke pasidalijo savivaldybės administracijos direktorius, ant skulptūros bei jos postamento pripiešta raidžių „Z“, „V“ ir užrašų „Slava Rus“.

D.Varnas pasakojo, jog paprašė savivaldybės įmonių šiuos užrašus kuo skubiau nuvalyti. Po kelių valandų jų nebeliko.

Ukmergės policijos komisariato pareigūnai sekmadienį ėmėsi tepliotojo paieškų. Tam labai pagelbėjo mieste esančios vaizdo stebėjimo kameros. Patikrinus vaizdo įrašus, greitai pasirodė ir galimas pažeidėjas.

Vyro asmenybė buvo nustatyta. Jis dirba užsienyje.

Dabar buvo grįžęs atostogų. Ukmergiškis negalėjo paaiškinti savo poelgio motyvų – teisinasi buvęs neblaivus. Pirmadienio duomenimis, dėl įvykio buvo pradėta administracinė teisena. Vyras turės sumokėti administracinę baudą ir  atlyginti padarytą žalą. 

Tepliotojas prisipažino, kad jis prirašinėjo ne tik paminklą, o ir daugiau miesto vietų. Viena jų – po Ukmergės tiltu.

Prasidėjus karui, „Vėliavnešiai“ buvo nuspalvinti Ukrainos vėliavos spalvomis. Dėl šio paminklo likimo Ukmergėje dabar verda diskusijos – savivaldybėje specialistai svarsto, kaip pasielgti su sovietmečiu pastatyta skulptūra.

Jos priešininkų teigimu, monumentas atspindi sovietmečio ideologiją, tad reikia jo atsikratyti – nukeldinti. Oponentų manymu, jokių akivaizdžių sovietmetį simbolizuojančių ženklų monumente nesama, o trys vėliavas nešantys žmonės esą gali atspindėti bet kurį laikotarpį. 

„Vėliavnešiai“ Ukmergėje buvo aprašinėti gegužės 9-osios išvakarėse, kai Rusijoje švenčiama Pergalės diena. Tą dieną iškilmės ankstesniais metais vykdavo ir Pašilėje esančiose sovietinių karių kapinėse. Šiemet jų atsisakyta – niekas renginio neorganizavo.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)