Spausdinti šį puslapį

Smagiai šventė Velykas

Jolantos Čekauskaitės nuotr. Jolantos Čekauskaitės nuotr.

Įvairiaspalvė Velykų šventė kiekvienais metais švenčiama ir Jasiuliškių socialinės globos namuose.

Padedami socialinių darbuotojų, bei jų padėjėjų gyventojai puošia kambarius velykinėmis dekoracijomis, puokštelėmis. Socialinės darbuotojos Veronika Jackūnienė ir Vaiva Žakavičienė sukomponuoja nuostabias kompozicijas vestibiulyje.

Du pusdienius vyko pats įdomiausias darbas – kiaušinių pasiruošimas dažymui. Ant kiaušinių dėliotos žolelės, šakelės, vynioti svogūnų lukštais, po to kiaušiniai virti dažuose. Kiek daug džiaugsmo, šypsenų veiduose švietė, kai kiekvienas į rankas paėmė savo nudažytą margutį...

Globos namų gyventojus aplankė ir Vidiškių bažnyčios klebonas Laurynas Grikietis, kuris koplytėlėje aukojo šventas mišias, o negalėjusių atvykti, po mišių lankė kambariuose.

 Antrą Velykų dieną socialinės darbuotojos Jūratė, Inga ir Dalė visus pakvietė žaisti, suptis, išmėginti savo jėgas, išmanumą, gudrumą įvairiose rungtyse, bet didžioji atsakomybė buvo išrinkti stipriausią, toliausiai nuriedėjusį ir žinoma paskelbti kiaušinių ridenimo nugalėtoją. Ridendami margučius, visi dalijosi savo įspūdžiais apie Velykų šventę, kadais švęstą šeimose, vaikų namuose.

„Ši prisikėlimo – Velykų šventė, tarytum palietė visus gėrio ir šilumos spinduliais. Gaivūs pavasario vėjai įkvėpė šviežio oro gūsio, pakylėjo kiekvieno iš mūsų širdis. Gerbkime ir saugokime senolių tradicijas, savo tautos kultūrą, ugdykime pagarbą liaudies papročiams. Ta proga norisi visiems palinkėti, kad kartu su atbundančia gamta visų mūsų sielose skleistųsi gerumo, meilės, supratimo, susitaikymo, santarvės gėlės, kad širdyse neliktų nė vieno pykčio trupinėlio“, – pasakojo bibliotekininkė Vilma Belapetravičienė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)