Spausdinti šį puslapį

Žemaitkiemis pražydo narcizais

Veja švyti nuo skaisčių pavasarinių žiedų. Gedimino Nemunaičio nuotr. Veja švyti nuo skaisčių pavasarinių žiedų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Žemaitkiemyje šią savaitę išsiskleidė pernykščio bendro darbo žiedai. Miestelio centre sužydo praėjusios vasaros pabaigoje pasodinti narcizai.

Žemaitkiemio bendruomenės pirmininkė, rajono tarybos narė Danutė Užkurėlytė pasakojo, kad 1000 narcizų svogūnėlių pernai įsigijo iš bendruomenės lėšų, kurias sudaro nario mokestis ir rėmėjų parama. Sodino gėles vaikai – projekto „Saugus eismas bendruomenėse“ dalyviai. Prie gražaus sumanymo įgyvendinimo prisidėjo ir rajono vartotojų kooperatyvas.

Gėlėms buvo išleista 300 eurų, tačiau ir pinigai, ir darbas atsipirko su kaupu – veja šį pavasarį švyti nuo skaičių baltai gelsvų pavasarinių gėlių žiedų.

Kodėl narcizai? Nes jie sodinami tiesiog vejoje, šių augalų nereikia prižiūrėti, ravėti. Jų lapai ir nuvytę žiedai bus nupjauti šienaujant žolę.

D. Užkurėlytė šį pavasarį su nekantrumu laukė pirmųjų žiedų – neįsivaizdavo, kaip jie papuoš aplinką. Bendruomenės pirmininkė sako labai norinti, kad kaimo žmonės pajustų bendruomeniškumo jausmą, nesėdėtų kiekvienas tik savo sklypelyje, nebėdotų, jog viskas blogai, o kartu nuveiktų kažką prasminga bei džiaugtųsi bendro darbo rezultatu.

Pasakojo, kad noro būti kartu žemaitkiemiškiams tikrai netrūksta. Štai praėjusį savaitgalį susirinko ir drauge vyko į tulpių žydėjimo šventę Burbiškio dvare. 

Deja, įvairių projektų parama, pasak pašnekovės, pasidžiaugti ne visada pavyksta. Antai teikė paraišką sveikatinimui skirtų projektų finansavimui. Paaiškėjo, kad bendruomenei skirta 100 eurų. „Ką už tokius pinigus gali padaryti? Jokio treniruoklio nenupirksi, viena paskaita kainuoja 150 eurų“, – svarstė pašnekovė.

Ar labai skausmingai juntamos gyventojų mažėjimo tendencijos Žemaitkiemyje? Pasak D. Užkurėlytės, žmonių, deja, mažėja, tačiau negali sakyti, kad visos sodybos lieka tuščios. Sulaukia kaimas ir atvykstančių naujakurių iš kitur, ir ne tik pensinio amžiaus žmonių, bet šeimų su vaikais.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)