Spausdinti šį puslapį

Viskas tik į gera

Gyvenimo padiktuota tiesa, kad vaikai turi augti šeimose, o ne vaikų namuose, įgyja pagreitį. Dalintis savo namų šiluma ir atiduoti širdies dalelę svetimam nelaimingam vaikeliui pasiryžta vis daugiau ukmergiškių.

Pirmieji žingsniai į šios situacijos sprendimą yra mokymai, kuriuos organizuoja Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro GIMK socialinės darbuotojos globos ir įvaikinimo klausimais.

Ukmergės krašto žmonės rimtai domisi globos ir įvaikinimo tema. Neminėdama pavardžių ir gyvenamųjų vietų adresų, noriu pasakyti, kad pastaroji klausytojų grupė buvo ypač stipri.

Kursų vadovės kiekvienam užsiėmimui ruošėsi kaip gyvenimo egzaminui, nes žmonių tarpusavio santykiai, globos ir įvaikinimo temos neturi didelio bagažo patirties. Nebūtinai tik teigiamos. Kuomet modernėjantis pasaulis vis mažiau vietos palieka betarpiškam vaikų ir suaugusiųjų bendravimui, kuomet tam tikra dalis tėvų sunkiai suvokia savo tiesiogines pareigas ir nenori jokios atsakomybės, vaikai atsiranda „kosmoso“ erdvėje. O jie juk būsimieji pasaulio kūrėjai, nors šiandien dauguma jų be šaknų ir šeimų tradicijų.

Neprailgdavo vakarai po dienos darbų diskutuojant skaudžiomis temomis. Neprailgdavo ir todėl, kad klausytojai nebuvo abejingi, atėję su didele asmenine patirtimi. Jiems rūpėjo ne tik gaunamos žinios, kurios pateikiamos pagal patvirtintą valstybėje programą, bet ir pačių darbuotojų nusiteikimas šios problemos sprendimui.

Artėja didžiosios metų šventės. Šventų Kalėdų dvasia sustiprina savo įtaką šiuo laikotarpiu, suburia šeimas ir kolektyvus stebuklo laukimui.

Šiemet kaip niekad tikiu ir linkiu, kad šių metų mūsų susitikimai mokymuose su buvusiais klausytojais padovanos ne vieną gražią, naują sąjungą tarp pasimetusių ir naujai atradusių šeimų. Ir maža dalimi prie tikro džiaugsmo būsime prisidėję ir mes.

Jeigu jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite neatsakytų klausimų kreipkitės į Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorę arba skambinkite tel. (8 340) 63561, rašykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Sigita BAKANAUSKIENĖ

Užs. Nr. 901

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)