Spausdinti šį puslapį

Į seniūnus nesiveržia

Savivaldybės administracijai paskelbus konkursus į Pivonijos, Siesikų ir Želvos seniūnijų seniūnų pareigas, kandidatų antplūdžio nesulaukta. Kai kurių iš šių konkursų artimiausiu metu apskritai nebus.

Pretendentų į seniūnus dokumentus reikėjo pateikti iki sausio 9 dienos. Tačiau jau dabar aišku, kad šį procesą teks kartoti.

„Dėl dviejų seniūnų konkursai tikrai neįvyks. Į Želvos seniūno vietą – tik vienas asmuo, o kai yra tik vienas prašymas, negali kandidatuoti į savivaldybės padalinio – seniūnijos – vadovo pareigas. Kandidatų į Pivonijos seniūnijos vadovus išvis neliko“, – sakė savivaldybės Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Zina Kurmelienė.

Tam tikrų keblumų kilo ir dėl norinčiųjų vadovauti Siesikams: „Dalyvauti konkurse užsiregistravusių asmenų buvo daugiau, bet vienas atkrito, kitą informavom, kad ne visai atitinka specialiuosius reikalavimus. Dar kitas tik dabar ruošiasi laikyti bendrųjų gebėjimų testą. Jei išlaikys, informaciją matysim sistemoje. Tada ir bus sprendžiama, kurią dieną vyks konkursas.“

Vedėjos manymu, naujasis Siesikų seniūnas galėtų paaiškėti sausio pabaigoje arba vasario pradžioje.

„Konkursai dėl Pivonijos ir Želvos seniūnų atšaukti. Jie bus skelbiami pakartotinai. Tuomet, jei užsiregistruos, jau galės dalyvauti ir po vieną kandidatą“, – sako ji.

Seniūnijos seniūnas yra karjeros valstybės tarnautojas, jis tiesiogiai pavaldus savivaldybės administracijos direktoriui. Tarp specialiųjų reikalavimų konkurse dalyvaujantiems pretendentams – turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį, gerai išmanyti teisės aktus, reglamentuojančius vietos savivaldą, valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, administracinę teisę. Taip pat išmanyti dokumentų valdymą seniūnijoje, žinoti jų tvarkymo ir apskaitos taisykles, turėti vairuotojo pažymėjimą.

Seniūnui siūlomas 736 eurų per mėnesį atlyginimas neatskaičius mokesčių.

Asmuo, norintis dalyvauti konkurse, taip pat turi būti išlaikęs bendrųjų gebėjimų testą. Jis atliekamas Valstybės tarnybos departamente.

Z. Kurmelienės manymu, priežastys, kodėl nepuolama mėginti laimės tokiuose konkursuose, – įvairios. „Ko nors išskirtinio iš kandidatų neprašoma. Tačiau gal ir gebėjimų testas vieniems atrodo atbaidantis, o ir teisinių, kitų žinių reikalaujama. Jos būtinos, norint dirbti tokį darbą. Deja, atlyginimais tikrai negalim sužavėti“, – sako ji.

Pašnekovės teigimu, menkstantis susidomėjimas valstybės tarnyba pastebimas visoje respublikoje.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)