Vaitkuškio dvare atidaryta respublikinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pramogos Vaitkuškio dvare“. Tai – projekto „Formos pasakoja“ dalis. Jame dalyvauja ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygiu žinomi menininkai.

Keramikus bendram projektui subūrė Ukmergės meno mokyklos ir Antano Smetonos gimnazijos dailės mokytoja Jolita Šlepetienė. Jau dvejus metus mokytojos iniciatyva vyksta respublikiniai dailės mokytojų tapybos plenerai ,,Ukmergės diena“, kuriuose kaip garbės svečiai dalyvauja ir tapytojai profesionalai. Plenero ,,Ukmergės diena 2020“, vykusio Vaitkuškio dvare, metu kilo mintis pakviesti čia keramikus.

Keramikos parodos „Pramogos Vaitkuškio dvare“ dalyviai – žinomi dailininkai, profesionalūs keramikai: Nora Blaževičiūtė, Živilė Bardzilauskaitė-Bergins, Nerutė Čiukšienė, Konstancija Dzimidavičienė, Daina Daukšienė, Dalia Gentvainytė, Elena Aleksejeva, Gražina Visockienė, Gintaras Vitkauskas, Lina Dieninė, Skirmantas Petraitis, Algimantas Kazlauskas, Ilona Junevičienė ir mažiau patyrę keramikos meno kūrėjai – Jolanta Galdikaitė, Laima Kiškienė, Genia Vaičikauskienė, Birutė Žilėnienė, Jolita Šlepetienė.

„Didelis džiaugsmas mums, ukmergiškiams, kad parodoje sutiko dalyvauti žinomos Lietuvoje ir už jos ribų dailininkės, dėstytojos savo keramikos žinias perteikusios daugybei studentų, pradedančių keramikų“, – sako J. Šlepetienė.

Pasak jos, šiuolaikinės keramikos projekto „Formos pasakoja“ idėja – surengti mažosios plastikos darbų parodas atkuriamuose Vaitkuškio ir Leonpolio dvaruose ir taip prisidėti prie kultūros sklaidos, didinti šių, turtingų savo istorija vietų žinomumą. Vietos, kuriose kadais klestėjo menas, sovietmečiu buvo stipriai nuniokotos, kad neprimintų garbingų giminių istorijų, ryšių su Vakarų Europos kultūra.

Keramikos paroda ,,Pramogos Vaitkuškio dvare“ atidaryta gegužės 15 d. ir bus eksponuojama iki rugpjūčio 19 d.

„Dvaro šeimininkas Gintautas J. Dūdėnas pasiūlė idėją – džiaugsmingas laisvalaikis –, taip tinkančią interpretuojant grafų Kosakovskių gyvenimą šiame dvare, jo tėkmę ir įvykius liudijančias nuotraukas“, – sako J. Šlepetienė.

Parodos atidarymo metu muziejininkė Regina Škuropad projekto dalyviams pristatė Vaitkuškio dvaro istoriją.

Pasidžiaugė, kad čia sugrįžo menas. Norintieji galėjo pabendrauti ir su dvaro savininku G. J. Dūdėnu.

Paroda – autorių dovana visuomenei, besidomintiesiems daile, keramika, ieškantiesiems naujo žvilgsnio į kultūros paveldą. Atsirasti kūriniui reikia ne tik talento ir ilgos kūrybinės praktikos, bet  ir medžiagų, specialios įrangos degimui, pakankamai laiko. Kai kuriuos čia pristatomus darbus galima įsigyti, susisiekus su jų autoriais.  Keramika – brangus menas. Kai kurių menininkų naudojamos technologijos yra unikalios. 

Pasidžiaugę nuostabiu oru, pasigrožėję išlikusiais Vaitkuškio dvaro pastatų fragmentais, menininkai nuvyko į Leonpolio dvarą, kurį aprodė jo šeimininkas Mindaugas Stragis. Čia rugpjūčio mėnesį vyks antroji keramikos projekto paroda – „Išsipildymas“.

Projekto pabaigos renginį planuojama surengti Siesikų pilyje spalio mėnesį. Taip pat ketinama išleisti sukurtus darbus pristatantį leidinį. Projektą „Formos pasakoja“ remia įmonės „Kvepalų baras“, „Ecomarket“, „Komforta“. Dėl paramos yra galimybė kūrinius eksponuoti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų