Pasiūlė griauti „Vėliavnešius“

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Dėl vė­liav­ne­šių li­ki­mo ke­ti­na­ma ap­klaus­ti gy­ven­to­jus. Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Dėl vė­liav­ne­šių li­ki­mo ke­ti­na­ma ap­klaus­ti gy­ven­to­jus.

Sa­vi­val­dy­bės Kul­tū­ros pa­vel­do ko­mi­si­ja ar­ti­miau­siu me­tu spręs Deltuvos–Kauno gat­vių kam­pe sto­vin­čių „Vė­liav­ne­šių“ pa­min­klo li­ki­mą. Šiuo klau­si­mu ke­ti­na­ma vyk­dy­ti ap­klau­są, tad sa­vo nuo­mo­nę ga­lės pa­reikš­ti vi­si uk­mer­giš­kiai.

Į sa­vi­val­dy­bę ir ra­jo­no ta­ry­bą rei­ka­lau­da­mi, kad iš da­bar­ti­nės vie­tos bū­tų iš­ga­ben­tas pa­min­klas „Vė­liav­ne­šiai“, krei­pė­si Lie­tu­vos po­li­ti­nių ka­li­nių ir trem­ti­nių są­jun­gos (LPKTS) Uk­mer­gės sky­riaus na­riai.

Jų krei­pi­me­si pri­me­na­ma, kad pa­min­klas bu­vo pa­sta­ty­tas SSRS 60-me­čio gar­bei. Šis skulp­to­riaus Vac­lo­vo Kru­ti­nio su­kur­tas mo­nu­men­tas Uk­mer­gė­je sto­vi jau dau­giau kaip tris de­šimt­me­čius, nuo 1982-ųjų.

Siū­lo­ma „Vė­liav­ne­šius“ ati­duo­ti Grū­to par­kui. Šią skulp­tū­rą esą ga­lė­tų pa­keis­ti Uk­mer­gės ra­jo­ne gy­ve­nan­čio skulp­to­riaus Vai­do Ra­moš­kos ku­ria­mi bal­tie­ji an­ge­lai.

1982-ai­siais su­kur­tas pa­min­klas iš pra­džių sto­vė­jo pa­čia­me Uk­mer­gės cen­tre. Pra­si­dė­jus At­gi­mi­mui „Vė­liav­ne­šiai“ bu­vo iš­kel­ti kiek to­lė­liau – į mies­to skve­rą Del­tu­vos ir Kau­no gat­vių san­kry­žo­je.

Jų vie­to­je pa­sta­ty­tas at­nau­jin­tas tar­pu­ka­riu Uk­mer­gės cen­tre sto­vė­jęs, so­vie­tų už­kas­tas po že­me, Lais­vės pa­min­klas.

Są­jū­džio ak­ty­vis­tams anuo­met „Vė­liav­ne­šiai“, kaip ne­tin­ka­mos ide­o­lo­gi­jos sklei­dė­jai, ne­už­kliu­vo. Vi­si su­ta­rė skulp­tū­rai pa­rink­ti ki­tą vie­tą Del­tu­vos, Kau­no gat­vių kam­pe.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo ir sta­ty­bos sky­riaus ve­dė­jas Ar­vy­das Džiu­gas kaip tik šią sa­vai­tę ren­gia at­sa­ky­mą į mi­nė­tą už­klau­si­mą. Pa­sak ve­dė­jo, klau­si­mas ar­ti­miau­siu me­tu bus svars­to­mas sa­vi­val­dy­bės Kul­tū­ros pa­vel­do ko­mi­si­jo­je.

Šio­je ko­mi­si­jo­je dir­ban­ti ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Ag­nė Bal­čiū­nie­nė pa­ti­ki­no, kad mi­nė­ta skulp­tū­ra nė­ra kul­tū­ros pa­vel­do ob­jek­tas, tad ne­tu­ri tei­si­nės ap­sau­gos.

A. Bal­čiū­nie­nė nu­ra­mi­no, kad ko­mi­si­ja tik­rai per vie­ną va­ka­rą ne­nu­tars griau­ti „Vė­liav­ne­šių“, ma­no šiuo klau­si­mu at­si­klaus­ti vi­suo­me­nės – vyk­dy­ti gy­ven­to­jų ap­klau­są. Tai­gi sa­vo nuo­mo­nę ga­lės pa­reikš­ti vi­si no­rin­tie­ji.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo ir sta­ty­bos sky­riaus ve­dė­jas Ar­vy­das Džiu­gas sa­vo nuo­mo­nės šiuo klau­si­mu ne­sle­pia. Jo įsi­ti­ki­ni­mu, „Vė­liav­ne­šiai“ nie­kam ne­mai­šo, o jų nu­kė­li­mas bū­tų la­bai bran­gus ir be­tiks­lis pro­jek­tas.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar pritariate naujam automobilių registracijos mokesčiui?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų