Spausdinti šį puslapį

Prisiminė kovotojus už Laisvę

Mokytoja Birutė Tiškevičienė su mokiniais. Mokytoja Birutė Tiškevičienė su mokiniais.

Užupio pagrindinės mokyklos istorijos mokytojos Valentina Avižienė ir Gražina Medišauskienė mokyklos bendruomenei surengė minėjimą 1991 m. sausio 13-ąją prisiminti.

Pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ metu mokiniai uždegė žvakutes languose ir kartu su mokytojais, o kas ir su tėveliais, rinkosi į mokyklos kiemelį, kuriame jau degė laužas.

Pradinukai aplink jį sukabino savo piešinius, skirtus Laisvės gynėjų dienai. Visi prie ugnies, gerdami karštą arbatą, klausėsi eilėraščių, dainų, tuomet telkusių lietuvių tautą.

Atsiminimus apie baisius sausio įvykius pasakojo jauniausia Ukmergės rajono laisvės gynėja, mokyklos mokytoja Birutė Tiškevičienė. Ji prisiminė, kaip važiavo tankai, kaip kareiviai šaudė į žmones ir jiems virš galvų, norėdami įbauginti. Kaip pati, permirkusi krauju, vežė sužeistą gynėją į ligoninę, nes greitosios pagalbos automobilių neprileido. Šaudant tankams, ji pati nukentėjo. Mokytoja apdovanota Sausio 13-osios medaliu.

Bet mieliau ji prisimena tą vienybės ir visuotinio patriotizmo jausmą, jungusį tada stovėjusius prie Lietuvos radijo ir televizijos komiteto.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)