Šilumos kainą Ukmergėje iškėlė brangesnis kuras

„Uk­mer­gės ži­nių“ re­dak­ci­jo­je ap­si­lan­kęs Mai­ro­nio gat­vė­je gy­ve­nan­tis Vy­tau­tas pa­ste­bė­jo, kad ko­vo mė­ne­sį už šil­dy­mą ir karš­tą van­de­nį UAB „Uk­mer­gės ši­lu­mos“ są­skai­to­je nu­ro­dy­ta di­des­nė kai­na nei bu­vo va­sa­rį.

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


Va­sa­rio mė­ne­sį už ši­lu­mą mo­kė­jo 7,07 eu­ro cen­to už ki­lo­vat­va­lan­dę, o ko­vą – 7,31. Už karš­to van­dens ku­bi­nį met­rą va­sa­rį skai­čiuo­ti 6,56, o ko­vą 6,69 eu­ro.

Pa­bran­gi­mas uk­mer­giš­kiui keis­tas vi­so­mis pra­smė­mis ir tuo, kad mies­tas pra­dė­tas kū­ren­ti iš bio­ku­ro ka­ti­li­nės ir kal­ba­ma apie pin­gan­čią ši­lu­mą. Dar ir tuo, kad ko­vo mė­ne­sį oro tem­pe­ra­tū­ra bu­vo net 4 laips­niais aukš­tes­nė nei va­sa­rį.

UAB „Uk­mer­gės ši­lu­ma“ di­rek­to­rius Rai­mon­das Ra­gaus­kas pa­aiš­ki­no, kad bio­ka­ti­li­nės tei­kia­mos ši­lu­mos nau­dą gy­ven­to­jai pa­jus, kuo­met bus per­skai­čiuo­tos ba­zi­nės ši­lu­mos kai­nos de­da­mo­sios tre­tiems ba­zi­nės kai­nos me­tams.

Jos bus per­skai­čiuo­tos va­sa­rą ir, anot pa­šne­ko­vo, nuo nau­jo­jo kū­re­ni­mo se­zo­no pra­džios var­to­to­jai tu­rė­tų jau pa­jus­ti bio­ku­ro ka­ti­li­nės nau­dą.

Mat ba­zi­nės ši­lu­mos kai­nos de­da­mo­sios for­mu­lės nu­sta­ty­tos tre­jiems me­tams. Per­skai­čiuo­ja­mos kas­met, at­si­žvel­giant į kai ku­riuos kri­te­ri­jus – į ku­ro struk­tū­rą, par­da­vi­mų dy­dį, ki­tus Vals­ty­bi­nės kai­nų ir ener­ge­ti­kos ko­mi­si­jos nu­sta­ty­tus kri­te­ri­jus.

UAB „Uk­mer­gės ši­lu­ma“ ši­lu­mos ir karš­to van­dens kai­nas per­skai­čiuo­ja kas mė­ne­sį, įver­tin­da­ma fak­ti­nes ku­ro įsi­gi­ji­mo iš­lai­das. Per­skai­čia­vi­mas at­lie­ka­mas pa­gal Vals­ty­bi­nės kai­nų ir ener­ge­ti­kos kon­tro­lės ko­mi­si­jos pa­tvir­tin­tą me­to­di­ką. Anot di­rek­to­riaus, per­skai­čia­vi­mo tei­sin­gu­mą pa­tik­ri­na anks­čiau mi­nė­ta ins­ti­tu­ci­ja.

Kaip pa­aiš­ki­no R. Ra­gaus­kas, gy­ven­to­jo mi­ni­mas ši­lu­mos ir karš­to van­dens kai­nų po­ky­tis „bu­vo są­ly­go­tas ne tik bio­ku­ro, bet ir fak­ti­nė­mis gam­ti­nių du­jų kai­no­mis ir ne­pri­klau­sė nuo ben­dro­vės va­lios“.

Ko­vo mė­ne­sį pa­di­dė­ju­siai ši­lu­mos ir karš­to van­dens kai­nai įta­kos tu­rė­jo iš Su­skys­tin­tų du­jų ter­mi­na­lo pirk­to ku­ro kai­na.

Ji, anot di­rek­to­riaus, kiek di­des­nė nei AB „Lie­tu­vos du­jos“, ta­čiau įmo­nė pirk­ti du­jas iš Su­skys­tin­tų du­jų ter­mi­na­lo yra įpa­rei­go­ta įsta­ty­mu.

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų