Ma­žų­jų dar­bai – Lie­tu­vai

 

Si­gi­ta ASTIKIENĖ

Vla­do Šlai­to vie­šo­sios bib­lio­te­kos Vi­diš­kių fi­lia­lo vy­res­nio­ji bib­lio­te­ki­nin­kė

Ru­de­nį ir žie­mą, kai vis­ką ap­gau­bia dar­ga­nos ir tam­sa, kai la­bai trūks­ta sau­lės spin­du­lių, no­ri­si nors trum­pam pa­bū­ti ten, kur ga­li­ma pa­si­džiaug­ti kū­ry­bos švie­sa ir ši­lu­ma. O kas ga­li la­biau su­šil­dy­ti, jei ne vai­kų kū­ry­ba – at­vi­ra, nuo­šir­di, spal­vin­ga, sa­vo fan­ta­zi­jo­mis at­sklei­džian­ti kiek­vie­no ma­žo­jo au­to­riaus vi­di­nį pa­sau­lį...

 

 

Iš su­lanks­ty­tų ir su­kli­juo­tų laik­raš­čių ga­li­ma su­kur­ti ne­įpras­tų pa­veiks­lų.

 

Jau­nų­jų kū­rė­jų pa­ro­do­je ap­si­lan­kė Vi­diš­kių mo­ki­nu­kai.
Au­to­rės nuotr.

Į to­kią vai­kų dar­bų pa­ro­dą pa­kvie­tė Vla­do Šlai­to vie­šo­sios bib­lio­te­kos Vi­diš­kių fi­lia­las. Čia sa­vo kū­ry­bą eks­po­nuo­ja Uk­mer­gės vai­kų lop­še­lio-dar­že­lio „Eg­lu­tė“ ug­dy­ti­niai, pa­de­da­mi auk­lė­to­jos Vy­gan­tos As­ti­kie­nės. Pa­ro­do­je – 17 ori­gi­na­lių, spal­vin­gų dar­bų, ji skir­ta Lie­tu­vos var­do tūks­tant­me­čiui.

Dar­bai bu­vo ga­mi­na­mi nau­do­jant įdo­mią, ne­įpras­tą tech­ni­ką – vai­kai lanks­tė ir kli­ja­vo laik­raš­čius, taip su­dė­lio­da­mi no­ri­mas fi­gū­ras, o po to vis­ką iš­dai­li­no spal­vo­tais da­žais. Pa­ro­do­je ne­sun­ku įsi­ti­kin­ti, kad net iš pa­pras­čiau­sių me­džia­gų ga­li­ma su­kur­ti me­no kū­ri­nį. Vai­kų dar­be­liuo­se at­si­spin­di vi­sa tai, kas jiems sie­ja­si su Lie­tu­va, – Ge­di­mi­no pi­lis ir gam­to­vaiz­džiai, žmo­nės ir gy­vū­nai...

Be­ne pa­tys pir­mie­ji pa­ro­dos lan­ky­to­jai bu­vo Vi­diš­kių pa­grin­di­nės mo­kyk­los pir­mo­kai, ly­di­mi sa­vo mo­ky­to­jos Da­lios Use­lie­nės. Vai­kai gro­žė­jo­si dar­be­liais ir vis klau­si­nė­jo mo­ky­to­jos, ka­da ir jie ga­lė­tų kur­ti to­kius pa­veiks­lus.

Pa­ro­da veiks iki Nau­jų­jų me­tų, taip už­baig­da­ma gra­žiam ju­bi­lie­jui – Lie­tu­vos var­do pa­mi­nė­ji­mo tūks­tant­me­čiui skir­tus šven­ti­nius ren­gi­nius.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų