Spausdinti šį puslapį

Sieks, kad ąžuolai būtų išsaugoti

Gedimino Nemunaičio nuotr. Gedimino Nemunaičio nuotr.

AB „Panevėžio keliai“ ir UAB „Eurovia Lietuva“, vadovaujantis šių metų liepos 14 d. sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, pradėjo vykdyti projekto „Valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcija. Sutartis Nr. 3“ darbus.

Rekonstrukcijos darbai bus vykdomi valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 115 Ukmergė–Molėtai ruožuose nuo 2,43 iki 12,85 km ir nuo 12,85 iki 19,10 km.

Kelio, vedančio per Graužiečių kaimą Ukmergės rajone, rekonstrukcija vykdoma kaip šio projekto dalis.

Trys ąžuolai Graužiečių kaime auga kelio zonoje ir techniniame projekte yra numatytas jų kirtimas.

Kita vertus, tie ąžuolai yra labai gražūs ir stiprūs, jie dar daugelį metų galėtų puošti aplinką. AB „Panevėžio keliai“ projekto valdymo grupė sprendžia klausimą, kaip medžius išsaugoti.

Pasak AB „Panevėžio keliai“ projekto vadovo Zenono Poznankio, užsakovui rengiamas siūlymas iš dalies keisti techninį projektą ir tuos tris ąžuolus, kurie puošia aplinką ir yra labai svarbūs kaimo bendruomenei, išsaugoti.

Pakeitimai nebūtų dideli. Projekto vadovo nuomone, medžius galima apjuosti kelio atitvaru, o paviršinio vandens nuvedimo sistemos vamzdynus kloti aplink ąžuolų augimvietę. Tikimės, kad užsakovas pritars šiems siūlymams ir medžiai bus išgelbėti.

Apie tai savo tinklapyje informuoja AB „Panevežio keliai“.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)