Spausdinti šį puslapį

Puošmeną sukūrė iš metalo

Vaidotės Šantarienės nuotr. A. Janulio (kairėje) ir jo mokinių dekoracija tarnaus ne tik kaip eglutė. Vaidotės Šantarienės nuotr. A. Janulio (kairėje) ir jo mokinių dekoracija tarnaus ne tik kaip eglutė.

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą prieš Kalėdas papuošė neįprasta – metalinė eglutė. Tai – jaunųjų šios mokyklos kalvių dirbinys. 

Nuo spalio įstaigoje veikiančiam meninės kalvystės būreliui vadovauja kalvis Andrius Janulis. Būrelį lanko keletas jaunuolių – mokyklos mokinių. Aktyviausi iš jų – devintokai. Šio amato kartą per savaitę kol kas mokosi Deltuvos gatvėje esančioje kalvėje: domisi įrenginiais ir kalvio įrankiais, stebi savo mokytojo darbą, mėgina kurti patys. Pirmoji jų užduotis buvo pagaminti šventinę dekoraciją.  

„Būrelio tikslas – supažindinti mokinius su kalvystės menu, skatinti užsiimti kūryba. Tuo labiau, jog mokykloje yra metalo apdirbimo specialybė“, – pasakojo įstaigos neformalaus švietimo organizatorė Dovilė Janulienė.  

Anot jos, darbai greitai persikels ir į pačią mokyklą: čia rengiama kalvė, perkama įranga. 

Sukurta dekoracija „įkurdinta“ šalia mokyklos. „Ją galėsim naudoti ne tik kaip eglutę. Per Valentino dieną puošim širdelėm, per Velykas bus margučių medis, kitomis progomis – kaip tik mokiniai sugalvos“, – sako pašnekovė.

Ukmergės žinios

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)