Spausdinti šį puslapį

Dievo namai atsivėrė balandžiams

Plenero dalyviai buvo pasveikinti švč. Trejybės bažnyčioje surengtoje jų kūrinių parodoje. Gedimino Nemunaičio nuotr. Plenero dalyviai buvo pasveikinti švč. Trejybės bažnyčioje surengtoje jų kūrinių parodoje. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šeštadienio vakarą Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčioje būrys žmonių susirinko ne į pamaldas – čia vyko plenero „Balandžių daug Ukmergėj“ baigiamasis renginys ir skulptūrų paroda. Rudeniop jomis bus papuoštos mūsų miesto erdvės.

Metalinius balandžius miestui sukūrė tarptautinio plenero dalyviai. Metalo meno pleneras daugiau nei savaitę vyko Veprių seniūnijoje, Kultuvėnų kaime, Rūtos ir Česlovo Lukenskų namuose.

Jame dalyvavo 12 kūrybingų kalvių iš Ukrainos bei mūsų šalies miestų. Iš metalo jie sukūrė 15 įvairių kompozicijų.

Šio įdomaus sumanymo autoriai – ukmergiškis kalvis Andrius Janulis su žmona Dovile Januliene.

Grupės „Antis“ prieš tris dešimtmečius  sukurtos dainos eilutę „balandžių daug Ukmergėj...“ jie pavertė savotiška realybe.

Sveikindama į parodą gausiai susirinkusius meno mylėtojus D. Janulienė dėkojo šio sumanymo rėmėjams ir partneriams – Ukmergės rajono savivaldybei, Turizmo ir verslo informacijos centrui, Rūtai ir Česlovui Lukenskams, „Umegos“ gamyklai, kur kūriniai buvo išlieti.

Susirinkusius plenero dalyvius pasveikino ir visiems padėkas įteikė rajono meras Rolandas Janickas. Už įdomų projektą dėkojo mero pavaduotoja Klavdija Stepanova.

Menininkas Č. Lukenskas  pažymėjo žmogaus minties virsmo daiktu prasmę bei priminė, kodėl balandis – taikos simbolis.

Biblijoje pasakojama, kad Nojus po pasaulinio tvano paleido skristi tris balandžius iš savo arkos, norėdamas sužinoti, ar nuslūgo vandenys. Vienas grįžo su alyvmedžio šakele – susitaikymo su Dievu ženklu. Nuo tada balandis tapo taikos simboliu.

Paroda trumpai bus eksponuojama bažnyčioje, vėliau persikels į Turizmo ir verslo informacijos centrą, o rudeniop „išskris“ į miesto erdves.

D. Janulienė pasakojo, kad balandžiams jau parinktos vietos. Šiame procese dalyvavo ir pats dainos, kurioje yra žodžiai apie zombiais galinčius užkrėsti Ukmergės balandžius, autorius – „Anties“ lyderis architektas Algirdas Kaušpėdas.

Metaliniai paukščiai bus pritvirtinti prie pastatų, turėklų, suolelių. Vieni tik trauks akį, kitus bus galima ir paliesti.

Tačiau tikslių vietų, kur „tupdys“ balandžius, organizatoriai neatskleidžia ir net žada ukmergiškiams surengti savotišką žaidimą, kviesdami patiems surasti visus metalinius kūrinius.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)