Miesto gatvėse – genėjimo ir pjovimo darbai

Išpjaunami medžiai, kurie trukdys įrengti gyventojų automobilių stovėjimo aikšteles. Gedimino Nemunaičio nuotr. Išpjaunami medžiai, kurie trukdys įrengti gyventojų automobilių stovėjimo aikšteles. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šiuo metu kai kuriose Ukmergės gatvėse gaudžia medžio pjūklai – vyksta kasmetiniai šiam metų laikui būdingi želdinių genėjimo ir pjovimo darbai. Ar tinkamai medžiai genimi, ar reikia juos pjauti, jei reikia – kuriuos? Šie ir kiti klausimai kyla neretam ukmergiškiui, stebinčiam su pjūklais besidarbuojančius vyrus.

Į redakciją neseniai paskambinusi moteris kalbėjo apie šiuo metu Ukmergėje genimus medžius. Svarstė, ar tikrai pasirinktas pats tinkamiausias laikas – žiemos metas – šiems darbams atlikti. Be to, svarstė, kad galbūt  medžiai genimi per daug drastiškai – kai kur tik pliki stiebai styro.

Šiuos darbus mieste organizuoja Ukmergės miesto seniūnija. Miesto seniūnė Zita Pečiulienė nuramino, kad vasaris – tikrai tinkamas metas medžiams genėti. Šiuos darbus kaip tik ir reikia atlikti iki pavasario – pumpurų sprogimo.

Pasak seniūnės, genėjimo darbų mieste numatyta nemažai. Jau baigtos nugenėti liepos P. Cvirkos, Klaipėdos gatvėse. Toliau darbininkai keliasi į Užupio rajoną – Gruodžio 17-osios, Nuotekų gatves.

ESO nurodymu

Seniūnė pasakojo, kad šių ir dar kelių gatvių medžiai genimi ESO nurodymu. Elektros tiekimo įmonė reikalauja apgenėti medžius, augančius šalia elektros laidų.

„Iš ESO gavom nurodymą apgenėti medžius gal šešiose ar septyniose gatvėse. Tai labai daug“, – pasakojo seniūnė. Nurodoma, kad nuo medžių šakų iki laidų būtų ne mažesnis kaip 1,5 metro atstumas. Būtent dėl šio reikalavimo medžiai apgenimi palyginti labai smarkiai. Vėliau tie patys, po elektros laidais augantys, medžiai bus genimi labai negreitai – po 3–4 metų.

Kai bus įvykdyti ESO nurodymai, pasak seniūnės, bus pjaunami ir genimi medžiai, kurie trukdo įrengti gyventojų automobilių stovėjimo aikšteles ar trukdo saugumui.

Konkretus lėšų kiekis tiksliai nėra numatytas, tačiau jis nėra toks didelis, kad užtektų visiems suplanuotiems darbams.

Tiesa, ne visi šie darbai yra numatomi iš anksto. Atsiranda ir neplanuotų. Pavyzdžiui, pernai po vasaros audros Kareivinių gatvėje, netoli Šventosios, teko išvalyti pavojingai sugriuvusių žilvičių teritoriją ar smarkiai apgenėti netoli vieno Vilniaus gatvės namo augusias tuopas, kurių šakos krito į privatų sklypą.

Nemažai darbų retinant senus medžius per pastaruosius metus nuveikta miesto kapinėse.

Taip pat Z. Pečiulienė informavo, kad privačiose – ne valstybinėse – teritorijose jau ne vienus metus gyventojai želdinius gali tvarkyti savo nuožiūra. Leidimų tam nebereikia.

Medieną dovanoja

Sutartį medžių pjovimo ir genėjimo darbams atlikti šiuo metu seniūnija yra pasirašiusi su UAB „Ukmergės versmė“.

Kiek medžių nupjauta, kiek nugenėta, atsispindi darbų atlikimo aktuose, tačiau, pasak seniūnės, nėra apibrėžta viena šakų genėjimo ar medžio pjovimo kaina. Tai priklauso nuo to, ar darbams atlikti reikalingas bokštelis, jei medis pjaunamas, kiek aukštai nuo žemės pjaunama, kiek medis yra pasviręs bei kai kurių kitų kriterijų. Darbams atlikti įmonė gauna aplinkos specialistų leidimus.

Daugelį žmonių domina, kur nukeliauja nupjautų medžių mediena. Z. Pečiulienė pasakojo, kad nuo 2014 metų, kai ji pradėjo vadovauti seniūnijai, buvo nutarta griežtai nustatyti, kam gabenti nupjautus medžius, storesnes nei 5 centimetrų supjaustytas šakas. Tai – parama sunkiai besiverčiantiems ukmergiškiams bei kietu kuru savo patalpas šildančiai Ukmergės neįgaliųjų draugijai. „Sunkiai besiverčiančių žmonių sąrašus mums pateikia Nestacionarių socialinių paslaugų centras. Galime tiksliai nurodyti, kur nukeliavo nupjauta mediena. Tai numatyta techninės specifikacijos dėl medienos panaudojimo dokumente“, – pasakojo seniūnė.

Seniūnijos sprendimu paremti sunkiai besiverčiančias Ukmergės šeimas džiaugiasi Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė. Ji patvirtino, kad vien praėjusiais metais tokia parama kurui tinkama mediena buvo suteikta net 23 šeimoms. Parenkant jas, gyvenančias individualiuose namuose ar būstus nuomojančias, atsižvelgiama ir į šeimos narių skaičių. Didžiausias dėmesys skiriamas daugiavaikėms šeimoms.

Tuopas nugenės

Kitas šią savaitę į redakciją paskambinęs vyras taip pat kalbėjo apie želdinių genėjimą.

Jis išvardijo kelias mūsų miesto gatves, kuriose nerimą kelia seni medžiai. Viena tokių vietų – Vilniaus gatvėje, netoli Vaikų globos namų, kur auga senos tuopos. Didžiulių medžių šakos yra išlindusios į gatvę ir, ukmergiškio manymu, tik laiko klausimas, kad jos nulūš.

Kitas jo pastebėtas nesaugus medis – pasviręs beržas, augantis netoli „Vilkmos“ įmonės, Deltuvos gatvėje, o trečias – Vytauto gatvėje, netoli buvusios vaikų bibliotekos. Jis svyra į šaligatvio pusę ir kelia grėsmę.

Žmogus pasakojo prieš porą mėnesių kreipęsis dėl minėtų želdinių ir į rajono savivaldybę, tačiau jokio atsako negavęs.

Miesto seniūnė sakė, kad Vilniaus gatvėje, netoli posūkio į Linų gatvę, augančios tuopos tikrai bus apgenėtos. Bus stengiamasi tai padaryti šį pavasarį. Jei nespės – rudenį.

Beržas prie „Vilkmos“ įtrauktas į sąrašus medžių, kurie dėl keliamos grėsmės planuojami nupjauti, tuo tarpu medis netoli buvusio vaikų bibliotekos pastato kol kas liks, nes jis auga ne valdiškoje, o privačioje žemėje.

Z. Pečiulienė sakė, kad ir į seniūniją neretai kreipiasi aktyvūs ukmergiškiai, atkreipiantys dėmesį į vienoje ar kitoje vietoje augančius, grėsmę keliančius želdinius. Į pastabas stengiamasi, jei tik įmanoma, atsižvelgti.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

lzukt.lt

Krašto turtas
Praeities integracija

Kuponas Ukmergės žinios

Pridavimas

Vilkmerge restoranas

Ar ketinate skiepytis “AstraZeneca” vakcina?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų