Spausdinti šį puslapį

Paaiškėjo, kas rūpinsis Ukmergės gėlynais

Ukmergę puošia gėlynai. Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergę puošia gėlynai. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Šiemet Ukmergės gėlynais vėl rūpinsis P. R. Olisevičiaus gėlininkystės ūkis. Jis laimėjo miesto seniūnijos organizuotą gėlynų įrengimo ir priežiūros rangos konkursą.

Rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Diana Gervinskienė informavo, kad sutartis su rangovu pasirašyta praėjusią savaitę. Nurodoma, jog gėlynai turi būti apsodinti iki gegužės 20 d.

Darbai įvertinti beveik 15 tūkst. Eur. Į šią sumą įskaičiuotos vasarinės gėlės, gėlių loveliai, svogūninės, daugiametės gėlės, dirvožemio pakeitimas, augalų priežiūros darbai.

Veprių seniūnijoje Barboriškio kaime įkurto ūkio savininkai Ukmergės miesto gėlynus įrengė bei juos tvarkė ir praėjusiais metais.

Tiesa, šiemet specialistams iš dalies teks vadovautis ne tik savo pačių skoniu, bet ir įgyvendinti projektuotojų sumanymus, nes pirmą kartą miesto gėlynai buvo projektuojami.

Daugiamečius želdinius miesto viešosioms erdvėms parinko ir gėlynus suprojektavo Klaipėdos universiteto Architektūros, dizaino ir dailės katedros kraštovaizdžio architektūros studijų magistrantai.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė jau anksčiau buvo minėjusi, kad pagal susitarimą Klaipėdos universitetui už projektus iš savivaldybės biudžeto bus sumokėta 3000 eurų.

Miesto centre pateikti gėlynų formavimo sprendiniai iš daugiamečių gėlių bei kitų augalų. Kad būtų sukuriamas įspūdis ir geras matomumas iš tolimesnių taškų, gėlynai formuojami iš skirtingo aukščio augalų, kompozicijos papildomos krūmais, numatytos poilsio aikštelės su suolais ir šiukšliadėžėm. Kraštovaizdžio architektės parengė projektinius pasiūlymus šioms miesto viešosioms erdvėms:  Kauno ir Deltuvos gatvių sankryžos (prie „Vėliavnešių“ skulptūros), gėlynams prie pašto, turgaus skvero želdynams, kultūros centro aikštei, Vienuolyno gatvei, aikštei priešais rajono savivaldybę, Vytauto ir Vilniaus gatvių sankirtai, želdynui prie vaikų globos namų, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios skverui, skverui greta Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bei Deltuvos ir Žiedo gatvių žiedinei sankryžai.

Tiesa, šį pavasarį visų sumanymų įgyvendinti nepavyks – tam nebeužteks laiko. Šiemet iš minėtų išrinktos tik trys erdvės: šalia Kauno ir Deltuvos gatvių bei Vytauto ir Vilniaus gatvių sankryžų ir Vienuolyno gatvėje bei prie Švč. Trejybės bažnyčios, kurias apželdinant konkurso laimėtojai turės atsižvelgti į projektuotojų sumanymą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)