Spausdinti šį puslapį

Gyvūnai teikia džiaugsmą ir gydo

Mokiniams ir darželinukams skaitomos paskaitos apie gyvūnus. Mokiniams ir darželinukams skaitomos paskaitos apie gyvūnus.

„Kad ir kokius gyvūnus augintumėte, jie padovanos džiaugsmo ir pagerins sveikatą“, – sako Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Skirmantė Sabaliauskienė.

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su beglobių gyvūnų įstaiga „Klajūnas“, surengė ciklą susitikimų rajono vaikų bei jaunimo ugdymo įstaigose. Siekiama bendrų tikslų: perduoti žinias apie teigiamą gyvūnų įtaką mūsų sveikatai, skatinti meilę ir rūpinimąsi jais.

Paskaitas moksleiviams ir darželinukams skaito gyvūnų globos namų „Klajūnas“ direktorė Ilma Elara Germanienė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Skirmantė Sabaliauskienė ir Evelina Kimsė. Kalbama apie naminius gyvūnus, jų priežiūrą, įtaką šeimininkų sveikatai.

Moksliniai tyrimai įrodo, kad žmonės, namuose laikantys gyvūnus, gyvena ilgiau ir serga rečiau. Pavyzdžiui, šuo priverčia pajudėti, net kai to labai nesinori, o glostydami katiną atsipalaiduojame, stebėdami žuvytes akvariume, pailsime, pamedituojame... Įvairių ligų gydymui netgi gali būti taikoma animaloterapija – psichoterapijos rūšis, kai į pagalbą pasitelkiami gyvūnų atvaizdai, gyvūnų skleidžiamų garsų įrašai, žaislai ar patys gyvūnai.

Anot visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių, naminių gyvūnų auginimas gali būti pagalba kenčiantiems nuo streso, vienatvės ar depresijos. Paskaitose diskutuojama ir apie galimą neigiamą poveikį: alergiją, galimybę užsikrėsti parazitais, gyvūnų agresiją, pasakojama apie pagrindines ligas ir akcentuojama profilaktinių priemonių svarba.

„Mūsų biuro ir beglobių gyvūnų įstaigos šios bendros veiklos svarbą nulėmė ir nūdienos realijos. Juk kone kasdien regime TV ekranuose ar skaitome spaudoje apie suaugusiųjų, vaikų agresyvų, žiaurų elgesį su gyvūnais. Todėl svarbu ugdyti dvasines vertybes, supratimą, atjautą bejėgei būtybei“, – kalbėjo S. Sabaliauskienė.

Asta KROGERTIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Susiję įrašai (pagal žymę)