Spausdinti šį puslapį

Senamiestyje nutūpė balandžiai

Ukmergės senamiestyje neseniai nutūpė keturi iš metalo sukurti balandžiai. Jie įkurdinti skirtingose, specialiai parinktose, erdvėse. Artimiausiu metu balandžių Ukmergėje gerokai padaugės – parinktos vietos dar keliolikai. Iš viso ukmergiškiai ir miesto svečiai jų ras 15.

Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė pasakojo, kad balandžių paieška senamiestyje ateityje turėtų tapti smagia pramoga. Tam bus sukurtas interaktyvus žaidimas.

Metalinius balandžius miestui pernai vasarą sukūrė tarptautinio plenero dalyviai. Pleneras vyko Veprių seniūnijoje, Kultuvėnų kaime, Rūtos ir Česlovo Lukenskų namuose. Jame dalyvavo12 kalvių iš Ukrainos bei mūsų šalies miestų. Iš metalo jie sukūrė 15 kompozicijų.

Šio įdomaus sumanymo autoriai – ukmergiškis kalvis Andrius Janulis su žmona Dovile Januliene. Grupės „Antis“ prieš tris dešimtmečius  sukurtos dainos eilutę „balandžių daug Ukmergėj...“ jie pavertė savotiška realybe.

Paroda trumpai buvo eksponuojama švč. Trejybės bažnyčioje, vėliau persikėlė į Turizmo ir verslo informacijos centrą.

Vietų balandžiams parinkimo procese pernai dalyvavo ir pats dainos, kurioje yra žodžiai apie zombiais galinčius užkrėsti Ukmergės balandžius autorius – „Anties“ lyderis bei architektas Algirdas Kaušpėdas.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)