Spausdinti šį puslapį

Konferencijoje pristatė ir Ukmergę

Konferencijos dalyviai ukmergiškiai. Konferencijos dalyviai ukmergiškiai.

Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Lietuvos mokslo ir technologijų pažanga istoriniame kontekste nuo 1918 m. iki šių dienų“, vykusioje VGTU inžinerijos licėjuje, Vilniuje.

Renginyje, kuriame sulaukta mokinių iš Vilniaus, Kauno ir Ukmergės mokyklų, buvo pristatyti pranešimai. Stendinį pranešimą parengė A. Uščiauskaitė ir D. J. Iredale (vadovė V. Grigienė). Mokiniai savo darbe atskleidė, kaip kito lietuviška reklama – nuo naivių žinučių laikraščiuose iki modernių vaizdų televizorių ekranuose. A. Vitkauskaitė (vadovas S. Grigas) pristatė vieną opiausių Lietuvos problemų – emigraciją, jos istoriją, demografinius pokyčius mūsų šalyje. Prieš daugiau nei šimtą metų lietuviai neretai laimės irgi ieškodavo svetur, bet po klajonių sugrįždavo į tėvynę.

U. Balčiūnaitė ir P. Brazinskas (vadovė G. Macijauskaitė) supažindino konferencijos dalyvius su Ukmergės kraštu. Kalbėta apie vieno seniausių Lietuvoje – Ukmergės – vandentiekio raidą bei modernizaciją. Pasidžiaugta, kad mūsų miesto vanduo kur kas geresnis nei Lietuvos didmiesčių. Papasakota „Vienybės“ gamyklos istorija, kuri prasidėjo 1919 m. – praėjus metams, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė.

Gimnazistai ir mokytojai apdovanoti padėkos raštais. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija buvo aktyviausia konferencijos dalyvė, tad laimėjo specialųjį prizą – kvietimą apsilankyti Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje.

Informaciją apie renginį pateikė gimnazistas P. Brazinskas.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)