Spausdinti šį puslapį

Tilto remontas – negreitai, naujo statybos – miglose

Ukmergės tiltas bus remontuojamas. Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergės tiltas bus remontuojamas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergiškė Aušra teiravosi dėl planuoto statyti antro Ukmergės tilto per Šventąją. Skaitytoja pastebi, kad jau ne tik rytais, bet ir per pietus Vilniaus gatvėje susidaro kamščiai. „Tikriausiai prieš dvidešimt metų pradėta kalbėti apie naujo tilto statybą. Gal yra kokių naujienų?“ – teiravosi moteris.

Kita mūsų laikraščio skaitytoja taip pat kalbėjo apie tiltą – tik jos išsakytas pastebėjimas buvo gerokai paprastesnis. Moteris atkreipė dėmesį į kasmetinį tilto dažymą bei į tai, kad greičiausiai dažai perkami labai nekokybiški, jei jau reikia kasmet dažyti.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Valstybinės reikšmės kelių ir tiltų priežiūros skyriaus patarėjas Raimundas Indrulėnas informavo, kad 2015 m. buvo atlikta tilto esminė apžiūra. Įvertinus jos rezultatus bendra tilto būklė įvertinta kaip patenkinama. Blogai buvo įvertinta: tilto danga, deformaciniai pjūviai, hidroizoliacija, atitvarai, turėklai.

Atsižvelgiant į tai planuojama atlikti tilto kapitalinį remontą. Remontuojant tiltą bus pakeisti pakloto elementai, kitos tilto konstrukcijos suremontuotos. 2018–2019 m. planuojama parengti projektą, o darbus vykdyti 2019–2020 m.

Kalbėdamas apie naujo tilto statybos perspektyvas rajono meras Rolandas Janickas pažymėjo, kad pagrindinį tiltą jau po dvejų metų prireiks kapitališkai remontuoti ir mažiausiai vieneriems metams uždaryti. Tam reikėtų įrengti laikinąjį tiltą, kurio vertė – pusė naujojo tilto kainos.

Savivaldybė yra pasiūliusi Lietuvos automobilių kelių direkcijai pirmiausia pastatyti naują tiltą per Šventąją prie hipodromo, kuris sujungtų Linų ir Žiedo gatves. Taip būtų įgyvendintas pirmasis miesto pietinio aplinkkelio etapas. Antruoju etapu suplanuota nuo Linų gatvės, per mišką, nutiesti kelio atkarpą iki Vilniaus gatvės pabaigos, ties Ukmergės miškų urėdija, o trečiuoju etapu – nuo Vilniaus gatvės, per mišką, iki krašto kelio Ukmergė–Molėtai.

Kol kas konkrečių sprendimų iš direkcijos dar nėra.

„Savivaldybės vadovai siekia, kad Ukmergės miesto pietinio aplinkkelio su tiltu per Šventosios upę projektas būtų įtrauktas į valstybės 2020–2030 metų strateginius planus“, – sako R. Janickas.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)