Apie ekstremalius įvykius neinformavo

Ukmergės rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Jame aptarti spalio pabaigos įvykiai Ukmergėje. Spalio 28 d. Deltuvos gatvėje įsikūrusioje įmonėje buvo iš Rusijos gautas vokas su neaiškios kilmės milteliais. Kitą dieną buvusiame Ukmergės kraštotyros muziejaus pastate rastas muziejininkams įtarimų sukėlęs eksponatas – artilerijos sviedinio korpusas su sprogdikliu. Dėl to buvo paskelbtas planas „Skydas“.

Kaip informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė, posėdyje išsakytos pastabos apie tai, kad rajono vadovai informacijos apie šiuos įvykius negavo.

„Apie radinius buvo pranešta tik policijai ir ugniagesiams, savivaldybės administracijos vadovų apie tai niekas neinformavo. Tad reikia pasitarti, kas ir kaip turi pranešti, jei pasikartotų panašūs incidentai“, – sakė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas informavo, jog keičiantis informacija apie įvykį ar ekstremalią situaciją vadovaujamasi 2011 metų gegužės 3 dienos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintu tvarkos aprašu.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas siūlė patvirtinti rastų neaiškios kilmės medžiagų (radinių) likvidavimo tvarkos aprašą. „Neaišku, kas turi paimti, kas privalo nuvežti į laboratoriją minėtų radinių mėginius, kas atsakingas už teritorijos sutvarkymą ir kt. Niekas neįpareigotas atlikti tų veiksmų. Ugniagesių pagrindinis darbas – gesinti gaisrus ir gelbėti žmones. Mūsų turimos apsaugos priemonės skirtos mūsų darbuotojų apsaugai ir visi matavimo prietaisai skirti tam, kad nustatytume pavojingo židinio zoną ir ribas. Iki šiol panašių įvykių metu viskas išsispręsdavo bendromis jėgomis“, – sakė jis.

Po diskusijų nuspręsta kitam posėdžiui parengti naujus minėtų tvarkų aprašų pavyzdžius.

Kitas posėdyje aptartas klausimas – Afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija.

Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Gleiznys informavo, jog prieš penkerius metus į Europą įsisukusi liga nesitraukia. „Karščiausiu židiniu“ išlieka Rumunija. Antroje vietoje Lenkija, toliau rikiuojasi Bulgarija ir Lietuva.

„Šernų bandos Lietuvoje sparčiai atsistato, reikėtų mažinti jų populiaciją. Ūkininkai, auginantys kiaules, turėtų laikytis biosaugos reikalavimų“, – sakė jis.

Ukmergės rajone šiemet iš 41 nušauto šerno 6 nustatytas AKM, o iš rastų 4 šernų gaišenų 1 nustatytas AKM. Šiais metais nustatyta 19 AKM kiaulių ūkiuose, 184 kiaulės sunaikintos. Ukmergės rajone šiuo metu yra 36 kiaulių augintojai, kurių ūkiuose yra 237 kiaulės.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų