Pagerbti Ukmergės kultūros skleidėjai

Dainiaus Vyto nuotr. Iš kairės: geriausia praėjusių metų kultūros darbuotoja muziejininkė V. Noreikienė, laikraščio „Gimtoji žemė“ redaktorė L. Ežerskytė, laikraščio „Ukmergės žinios“ redaktorė V. Nemunaitienė, geriausio kūrybinio projekto autorė muziejininkė E. Butkutė. Dainiaus Vyto nuotr. Iš kairės: geriausia praėjusių metų kultūros darbuotoja muziejininkė V. Noreikienė, laikraščio „Gimtoji žemė“ redaktorė L. Ežerskytė, laikraščio „Ukmergės žinios“ redaktorė V. Nemunaitienė, geriausio kūrybinio projekto autorė muziejininkė E. Butkutė.

Minint Kultūros dieną Ukmergėje pagerbti kultūrai labiausiai nusipelnę ukmergiškiai.

Tai – gražus tradicinis renginys, surengtas jau 16-ą kartą.

„Visai Ukmergės kultūros bendruomenei noriu palinkėti, kad būtumėte tas impulsas, skatinantis gyventojus ir miesto svečius dar labiau mylėti mūsų kraštą ir jo vertybes, kad kultūra išliktų taikos ir vilties nešėja. Dėkoju už visas jūsų iniciatyvas. Būkite sveiki ir mylimi“, –  Ukmergės kraštotyros muziejuje susirinkusius šventės dalyvius pasveikino rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Už dailės, muzikos, teatro, šokio, literatūros, kino ar kitose kūrybos srityse pasiektą išskirtinį rezultatą, sukurtą meno kūrinį 2023 metų sėkmingiausio Ukmergės rajono kūrėjo kūrybinio projekto nominacijos laureato vardą pelnė Ukmergės kraštotyros muziejaus renginys-paroda „Laisvės dvasia – Rockmergė“, kurio kuratorė ir autorė yra muziejininkė Eglė Butkutė. Jai įteikta piniginė premija ir skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūrėlė-replika „Sveikinu“.

Apdovanojimą įteikė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

Už pasiekimus ir reikšmingus darbus kultūros srityje, kultūros vertybių ugdymą geriausia praėjusių metų kultūros darbuotoja pripažinta Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkė Vaida Noreikienė. Jai įteiktas savivaldybės mero Garbės raštas ir piniginė premija. Šį apdovanojimą įteikė meras D. Varnas.

Kasmet Kultūros dienos proga įteikiami ir metų kultūros mecenatų apdovanojimai. Džiaugiamės, kad šiemet buvo įvertintos rajono žiniasklaidos priemonės.

Už paramą ar pagalbą kultūros įvykių vyksmui, kultūrinių renginių ar kūrybinių idėjų įgyvendinimui, už aktyvią ir nuolatinę pagalbą rajono kultūros įstaigų kultūrinių renginių bei kūrybinių projektų įgyvendinimui, už rajono kultūrinės veiklos sklaidą kultūros mecenatų nominacijos laureatų vardai suteikti laikraščių „Gimtoji žemė“ ir „Ukmergės žinios“ redakcijoms.

Jų vadovėms Loretai Ežerskytei ir Vilmai Nemunaitienei įteikti fotomenininko Arūno Kulikausko fotografijos meno kūriniai.

Apdovanojimus, diplomus ir gėlių puokštes redaktorėms įteikė kraštotyros muziejaus direktorė Violeta Reipaitė, kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė Sigita Astikienė.

Renginyje taip pat apdovanoti kultūros atstovai, puoselėjantys prigimtinės kultūros idėjas, tampantys Ukmergės kultūros ambasadoriais, tradicijų augintojais ir gaivintojais, istorijų rinkėjais ir pasakotojais, tie, kurie kūrybiniais pasiekimais stiprina krašto bendruomenės kultūrinę tapatybę.

Meras apdovanojo:

Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojus: vyr. muziejininką Vladą Kovarską, kultūrinių veiklų koordinatorę ir organizatorę Daivą Misiukienę ir Siesikų (Daugalių) pilies administratorių-edukatorių Audrį Matulaitį;

Ukmergės kultūros centro darbuotojas: Vidiškių bei Šventupės skyrių meno vadovę Daivą Šermukšnienę ir teatro režisierę Skaistę Vasiliauskaitę-Dančenkovienę;

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojas: Šventupės padalinio vyr. bibliotekininkę Genę Vaitkūnienę, Jasiuliškio padalinio vyr. bibliotekininkę Vilmą Belapetravičienę ir Želvos padalinio vyr. bibliotekininkę Danguolę Gabinaitienę.

Mūsų krašto kultūros bendruomenę pasveikino atvykę net trys Seimo nariai: Juozas Varžgalys, Algirdas Stončaitis ir Jonas Pinskus.

Renginį vedė savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Indrė Kižienė.

Šventėje koncertavo Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro populiariosios muzikos grupė „Pilnatis“, susirinkusieji galėjo apžiūrėti muziejaus ekspoziciją, vyko UAB „Ukmergės duona“ gaminių degustacija.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų