Spausdinti šį puslapį

Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai

Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad kitą savaitę visoje šalyje policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai Lietuvos statybvietėse atliks bendrus tikrinimus nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijai.

„Tokie, jau tapę tradicija, bendri tikrinimai yra veiksmingi, – sako Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika. – Neblaivumo darbe prevencijai skiriame nuolatinį dėmesį: tiek lankydamiesi darbo vietose, tiek viešindami jose nustatytus neblaivumo atvejus, nelaimingus atsitikimus darbe, kurių metu susižalojo neblaivūs darbuotojai, taip pat kalbėdami apie šią problemą seminaruose įmonių atstovams. Tikimės, jog ir dabartinė tikrinimų akcija paskatins padalinių, darbų vadovus sustiprinti vidinę kontrolę darbo vietose, kad kiekvienas neblaivus darbuotojas būtų pastebėtas ir nušalintas nuo darbo, nekeltų grėsmės nei savo, nei bendradarbių gyvybei. Juk tikimybė susižaloti esant neblaiviam padidėja keliolika kartų, ypač pavojingiausiose darbo vietose, kaip antai, statyboje, žemės ūkyje, apdirbamojoje pramonėje.“

Šiais metais, preliminariais duomenimis, darbe sunkiai ir mirtinai sužaloti 7 neblaivūs darbuotojai; iš jų du dirbo statybose, abiejų girtumas gerokai viršijo 2 promiles.

Valstybinė darbo inspekcija primena, kad pagal šalies teisės aktų reikalavimus darbdavys privalo neblaivų ar kitaip apsvaigusį darbuotoją nušalinti nuo darbo. Už šio reikalavimo nevykdymą numatytos ir atitinkamos baudos: už nenušalinimą darbdaviui gresia bauda nuo 144 eurų iki 434 eurų, o nenušalinus pavojingus darbus dirbančio neblaivaus darbuotojo – nuo 579 eurų iki 1448 eurų. Darbo vietoje esančiam neblaiviam darbuotojui, taip pat darbuotojui, vengiančiam pasitikrinti neblaivumą (girtumą) ar apsvaigimą, irgi numatyta bauda (28-86 eurai).

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)