Spausdinti šį puslapį

Ateina didžiausias ir šviesiausias meteorų lietus žmonijos istorijoje!

Asociatyvi / R. Tenio nuotr. Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Rugpjūtį laukia neeilinis įvykis – žadama, jog kris šviesiausias bei didžiausias meteorų lietus, kokį tik kada nors yra tekę matyti, teigia astronomijos specialistai. Negana to, meteorai nušvies ne tik naktį – keletą iš jų bus galima pamatyti ir dienos metu.

Spėjama, jog meteorų lietus iškris jau greitai – šių metų rugpjūčio 12-ąją. O kito tokio esą teks laukti net 96 metus. Meteorai kasmet krenta laikotarpiu tarp liepos 17 ir rugpjūčio 24 dienos. Šių šviesulių lietaus pikas šiemet numatomas rugpjūčio 9-13 dienomis.

Pasak astronomų, geriausia meteorų lietų stebėti tamsiame dangaus skliaute prieš pat aušrą. Teigiama, kad jie labiausiai matomi žvelgiant į šiaurės rytinę skliauto pusę. Tad šiemet žadama itin daug krentančių žvaigždžių, kurias žmonija nesunkiai pastebės tiesiog savomis akimis be jokių papildomų priemonių.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)