Spausdinti šį puslapį

Pralaimėjo tarptautiniame arbitraže

Ukmergės rajono savivaldybė nutraukė sutartį su privačiu investuotoju. Ukmergės rajono savivaldybė nutraukė sutartį su privačiu investuotoju.

Tarptautinio investicinių ginčų sprendimo centras Vašingtone paskelbė sprendimą dėl bendrovės UAB „E energija“ ginčo su Latvija.

2008 metais Latvijos Rėzeknės miesto savivaldybės politikų sprendimais „E energija“ valdomos šilumos tiekimo įmonės SIA „Latgales energija“ turtas ir veikla buvo perduotas savivaldybės įmonei. Tarptautinis arbitražas nusprendė, kad Latvijos valstybė „E energijai“ turės sumokėti 3,7 milijonų eurų kompensaciją.

Apie tai pranešė UAB „E energija“ generalinis direktorius Virginijus Strioga, mat sutartis su šia įmone buvo nutraukta ir Ukmergėje.

Nepavykus apginti investuotojo teisių Latvijos teismuose, 2012 metais „E energija“ kreipėsi į Tarptautinį investicinių ginčų arbitražą Vašingtone su prašymu inicijuoti arbitražo procedūras prieš Latvijos Respubliką. Tarptautinio arbitražo arbitrų sprendimas dėl kompensacijos už savivaldybės įmonei be atlygio perduotą valdyti šilumos ūkio verslą ir investicijas yra vienareikšmiškas. Arbitrai patvirtino, kad Latvija neužtikrino tinkamos investicijų apsaugos ir privalo atlyginti investuotojui.

2010 metais Ukmergės rajono savivaldybė taip pat pirmoji Lietuvoje nutraukė sutartį su privačiu investuotoju į šilumos ūkį ir įsitraukė į brangiai abiem šalims kainuojančius teismus. Bylinėjimasis teismuose dar nesibaigęs ir vyksta turto vertinimo procesai.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)