Spausdinti šį puslapį

Ragina vaikams padovanoti vasarą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė iniciatyvos „Padovanok vaikui vasarą“ pradžią. Akcija kviečia įvairiais būdais prisidėti prie turiningo sunkumus patiriančių vaikų ir jaunuolių vasaros laisvalaikio, stiprinti socialinius įgūdžius ir sudaryti sąlygas dalyvauti vasaros stovyklose.

Pasak Prezidentės, šimtai vaikų laukia pirmosios pažinties su Baltijos jūra, savo pirmosios stovyklos, pirmojo vakaro prie laužo: „Kviečiu į prasmingą akciją – padovanokime vaikams nepamirštamas atostogas. Tegul ši vasara kiekvieną vaiką paaugins keliais neišmatuojamais laimės centimetrais.“

Bendrai sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui šiemet teks per 1 mln. Eur, tačiau šių pinigų užteks vasaros poilsiui iš dalies apmokėti tik 15 proc. visų Lietuvos mokinių. Didelė dalis iš 19 tūkst. socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų neturės galimybių vykti į stovyklas ar užsiimti kita veikla.

Šią savaitę pirmąją dovaną – dienos išvyką į Anykščius – gavo 120 „Gelbėkit vaikus“ globojamų dienos centrų auklėtinių. Trečią kartą šią dovaną įteikė Izraelio ambasada Lietuvoje ir partneriai. Vaikus, laisvalaikį leidžiančius nepalankioje jiems aplinkoje, kviečia ir dar vienas kampanijos partneris – „Atverk duris vasarai“. Ši iniciatyva beveik visose šalies savivaldybėse siūlo per 200 nemokamų veiklų, vykstančių arti vaikų gyvenamosios vietos – mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose.

Akcija taip pat kviečia aukojimo portale aukok.lt paremti vaikų išvykas į vasaros stovyklas, prie jūros ar dovanoti lavinančių susitikimų.

„Padovanok vaikui vasarą“ yra Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)