Spausdinti šį puslapį

Alkoholis tik blaiviems?

Į redakciją paskambinusi moteris atkreipė dėmesį į, pasak jos, dažnai parduotuvėse pasitaikantį pažeidimą. Sako, ir ji, ir jos kaimynai pastebi, kad netoli jų namų esančioje nedidelėje parduotuvėje svaigalai neretai parduodami neblaiviems asmenims.

Moters manymu, jei žmogus svirdinėja, pardavėja svaigalų jam parduoti neturėtų. O taip, tikina, pasitaiko. Vėliau dėl to kenčia šeimos ir net kaimynai.

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymas nustato Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarką. Vadovaujantis ja nustatyta, kam ir kada draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus, kada draudžiama jais prekiauti, nustatyta visa tvarka, laikas bei kiti įvairiausi apribojimai.

Be kita ko, pažymima, kad alkoholinius gėrimus draudžiama parduoti neblaiviems asmenims bei asmenims, jaunesniems kaip 20 metų.

Pardavėjai turi teisę iš visų jaunai atrodančių asmenų reikalauti pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Jeigu nepateikia, alkoholinių gėrimų turi teisę neparduoti.

Tačiau kaip nustatyti, kad žmogus girtas, paaiškinimo tvarkoje nėra...

Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo direktorė Angelė Andrikonienė sako, kad neblaivumas nustatomas vizualiai.

Pasak direktorės, visos jų įmonės pardavėjos yra supažindintos su patvirtinta tvarka pasirašytinai ir yra visiškai atsakingos už savo veiksmus.

Bausmė už tvarkos pažeidimus – net iki atleidimo iš darbo. Žinoma, su alkotesteriu pirkėjų pardavėja tikrai netikrins – neparduodami svaigalai tik akivaizdžiai neblaiviems asmenims. Beje, lygiai taip pat – kaip ir vilkintiems pareigūno uniformą.

Direktorė taip pat priminė, kad rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, svaigalais kooperatyvo parduotuvėse taip pat nebus prekiaujama – į kasą tą dieną šios grupės prekių įmušti nebus galima.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)