Spausdinti šį puslapį

Rekomendacijomis dalijasi vaistininkai

Ukmergėje dirbantys „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai primena, kaip svarbu laikytis karantino nurodymų, ir pastebi, kad ukmergiškiai stengiasi vis daugiau laiko praleisti namuose.

Ukmergėje dirbanti „Eurovaistinės“ vaistininkė Aušra Deveikienė sako, kad klientų srautas truputėlį sumažėjo.

„Mažiau klientų į vaistinę užsuka nuo praeitos savaitės vidurio, kai pranešta apie ligoninėje pastebėtą koronaviruso židinį. Tie, kurie ateina, įsigyja medikamentų ilgesniam laikui ir stengiasi nebeužsukti“, – sako ji.

Šį patarimą duoda ir patys vaistininkai, jeigu yra galimybė, rekomenduoja įsigyti būtinų preparatų ilgesniam laikui ir likti namuose. Dirbdami vaistininkai dėvi veidą dengiantį skydą, medicininę kaukę, pirštines, laikosi atstumo nuo žmonių. Kiekvieno vaistininko darbo vieta atskirta stikline pertvara.

Ukmergėje dirbantis vaistininkas Modestas Kriukelis sako, kad darbas dabar išsiskiria tuo, jog visi deda kiek galima daugiau pastangų, siekdami užtikrinti klientų ir vaistininkų saugumą – į vaistinę žmonės įleidžiami tik po vieną.

„Dažniausias klausimas, į kurį turime atsakyti – ar turime medicininių kaukių“, – sako M. Kriukelis.

Pataria daugiau dėmesio skirti savo imuninei sistemai. „Mažiau panikos – daugiau vitamino C. Užsidarykite namuose, ypač tie, kuriems nėra būtinybės niekur eiti, vyresnio amžiaus žmonės ir reguliariai vartokite vitaminus. Vitamino C net nepadauginsite, jo perteklius tiesiog pasišalins iš kūno“, – rekomendacijomis dalinasi vaistininkas.

A.Deveikienė pastebi, kad didesnį nerimą jaučia ne garbaus amžiaus klientai, kurie yra rizikos grupėje, bet jaunimas – jie dažniausiai prisipažįsta nerimaujantys. „Mes sakome, kad svarbu išlaikyti sveiką protą, nusiraminti, gerai išsimiegoti ir nestresuoti“, – pozityviai stengiasi mąstyti vaistininkė.

Ragina dažnai plauti rankas, pati sako, kad tai daro jau nuo sausio vidurio, kada viruso protrūkis užfiksuotas Kinijoje. Taip pat rekomenduoja dažniau gerti šiltas arbatas – tai naudinga imuninei sistemai.

Pati sako su vyru dažnai gerianti įvairias arbatas – tiek savo pačios surinktų vaistažolių, tiek įvairių vaistažolių mišinius ar arbatžoles.

Ukmergėje dirba keturios „Eurovaistinės“ – Anykščių g. 6  ir Antakalnio g. 67 (I–V 10–18 val., VI 10–16 val., VII 10–15 val.), Kęstučio al. 4 (I–V 9–17 val., VI–VII nedirba), Žiedo g. 1 (I–VII 10–19 val.).

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)