Spausdinti šį puslapį

Skelbimų portaluose – sukčių žabangos

Pastaruoju metu daugėja nukentėjusiųjų, kurie susigundo nebrangiomis prekėmis skelbimų portaluose.

Apie tai informuoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė.

Lapkričio 8 d. portale skelbiu.lt buvo patalpintas skelbimas, kad už 145 eurus parduodamas žaidimų kompiuteris „Playstation 4 slim“. Susisiekęs su pardavėju, pirkėjas suderėjo 130 eurų kainą. Sutarė, kad prekė bus pristatyta paštomatu, o už ją pirkėjas atsiskaitys pavedimu.

Kadangi apmokėjimas vykdytas per banką, pirkėjas manė, kad tai – ne sukčiai. Lapkričio 10 d. siuntinys turėjo būti išsiųstas, tačiau, paprašius atsiųsti siuntos numerį, pardavėjas ėmė išsisukinėti. Tada pirkėjas kreipėsi į siuntų bendrovę, prašė patikrinti, ar jo vardu yra siunta. Deja, atsakymas buvo neigiamas, o susisiekti su pardavėju nebepavyko.

Dar vienas asmuo lapkričio 13 d. tame pačiame skelbimų portale rado skelbimą, kad už 60 eurų parduodamas pjūklas „Erman“. Pinigus pervedė. Deja, užsakytos prekės taip ir negavo. Pardavėjas „dingo“, į skambučius neatsakė.

Pasak Komunikacijos poskyrio specialistės A. Krogertienės, šiuos sukčiavimus aiškinasi policija.

Taip pat primena, kad gyventojai turėtų įsidėmėti kelias pirkimo internetu taisykles.

Pirmiausia, prieš perkant, atlikti savo tyrimą. Jei prašoma tiesiogiai pervesti pinigus, verta pagalvoti, ar nereikėtų susisiekti su sąskaitos savininku. Mokėti patariama tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio – venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų. Saugokitės reklamų, siūlančių nerealias kainas ar stebuklingus gaminius. Jei pasiūlymas skamba per gerai, greičiausiai tai – sukčiai!

Įtarę bet kokius bandymus sukčiauti, praneškite apie tai policijai net tuo atveju, jei netapote sukčių auka.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)