Spausdinti šį puslapį

Žolės trimerių tipai: jų trūkumai ir privalumai

Žolės trimeriai yra vieni iš populiariausių sodo technikos įrenginių, kurie pasitelkiami pievutės dailinimui patvoriuose, siauruose praėjimuose ir kitose sunkiau prieinamose vietose. Jų pasirinkimas dabar yra itin platus, todėl tenka gerokai pagalvoti, koks įrankis būtų pats tinkamiausias. Be visų techninių parametrų, reikės pasirinkti ir tinkamą tipą – priklausomai nuo energijos šaltinio, trimeriai skirstomi į elektrinius, akumuliatorinius ir benzininius. Visi jie turi tiek trūkumų, tiek ir privalumų, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Elektriniai trimeriai

Elektrinis trimeris visų pirma džiugina nedideliu svoriu – jei tenka darbuotis pakankamai dideliuose plotuose, tikrai įvertinsite šį privalumą. Papildoma kūno apkrova bus mažesnė, tad ir manevruoti seksis kur kas paprasčiau. Be to, išvengsite nemalonios vibracijos, kuri ilgainiui gali sukelti įvairius skausmus. Tokio tipo įrenginiai taip pat pasižymi mažesniu triukšmingumu – jei tai nebus aktualu Jums, šį niuansą tikrai įvertins Jūsų kaimynai. Jų neerzinsite net ir tuomet, jei norėdami išvengti vasaros karščių, žolės pjovimą pradėsite labai anksti ryte.

Kaip ir būtų galima tikėtis, elektriniams modeliams nereikalingas benzinas, taigi Jums nereikės nei jo, nei tepalo. Taip sumažinsite eksploatacijos išlaidas ir išvengsite ne visiems patinkančio degalų kvapo. Pats įrenginys taip pat dažniausiai kainuoja mažiau nei benzininiai trimeriai. Tiesa, galingumu jis dažniausiai jiems taip pat nusileidžia, tačiau teigiama, kad gamintojai šį trūkumą bando išspręsti, taigi informaciją vertėtų patikrinti papildomai.

Kone ryškiausias šio tipo trūkumas yra laidas. Elektrinis trimeris bus apribotas jo ilgiu, taigi kai kuriais atvejais gali būti sunku manevruoti ar pasiekti reikiamas vietas. Tačiau jei dažniausiai dirbsite netoli elektros lizdo, tokio minuso galite net nepastebėti.

Akumuliatoriniai trimeriai

Iš esmės šio tipo įranga gali pasiūlyti labai panašius privalumus kaip ir prieš tai aptarti elektriniai įrenginiai. Jei pirmenybę teikiate tyliam darbui ir mažiau aplinką teršiantiems sprendimams, tokia technika turėtų pateisinti Jūsų lūkesčius. Pagrindinis skirtumas tas, jog vietoj elektros, tokie trimeriai naudoja akumuliatorių – tai suteikia kur kas didesnę judėjimo laisvę. Pasitelkę šį trimerį, lengviau pasieksite bet kokias manevringumo reikalaujančias vietas ir galėsite savęs visiškai nevaržyti.

Tiesa, tokie darbai truks maždaug valandą – tiek preliminariai po pilno įkrovimo gali veikti daugelio trimerių baterijos, kurias po to reikės įkrauti. Jeigu darbo nėra itin daug, šis trūkumas Jūsų netrikdys, tačiau norint pjauti didesnius plotus, gali tekti daryti neplanuotas pertraukas. Be to, tokia technika savo galingumu neprilygs benzininei, o svoriu bus sunkesnė nei elektrinė. Visgi, šie parametrai neretai priklauso nuo konkretaus modelio, tad skubotų išvadų nereikėtų daryti. Jei vertinate mobilumą ir darbuositės mažesnėse ar vidutinio dydžio pievutėse, apie tokį trimerį iš tiesų verta pagalvoti. Tiek šio, tiek kitų tipų modelius rasite užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę.

Benzininiai trimeriai

Šio tipo įrenginiai garsėja didžiausiu efektyvumu ir galingumu, tad jeigu teks trumpinti aukštas, labiau sustabarėjusias žoles, toks variantas bus vienas patikimiausių. Be to, nereikės jaudintis nei dėl laidų, nei dėl išsikraunančios baterijos – užteks papildyti kurą benzinu ir galėsite darbuotis pakankamai ilgą laikotarpį. Didesniuose plotuose tikrai įvertinsite tokius privalumus. Tiesa, reikėtų paminėti, kad benzininiai trimeriai turi ir keletą trūkumų. Jiems prireikia didesnių investicijų, o taip pat tenka daugiau dėmesio skirti tokios technikos priežiūrai. Įrenginiai, lyginant su prieš tai aptartais tipais, yra sunkesni, triukšmingesni ir ne tokie draugiški aplinkai.

Tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį, jog benzininiai modeliai, priklausomai nuo variklio, skirstomi į dar du tipus: tai dvitakčiai ir keturtakčiai. Naudojant pirmojo tipo įrenginius, benziną reikia maišyti su tepalu, tačiau ši technika dažniausiai džiugina mažesniu svoriu ir turi mažiau judančių detalių, tad ir priežiūra yra paprastesnė. Tuo tarpu keturtaktį variklį turintys įrenginiai yra galingesni, kelia mažesnį triukšmą ir nėra tokie taršūs, todėl kur kas mažesnė tikimybė, kad darbų metu teks jausti nemalonų kvapą. Visus šiuos benzininius trimerius rasite paspaudę čia: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/sodo-technika/zoliapjoves-trimeriai-krumapjoves/f/all/benzininiai.

Įvertinę visas šias ypatybes, lengvai nutarsite, kurie žolės trimeriai Jūsų atveju būtų patys tinkamiausi. Visi šie tipai turi savų pranašumų – svarbiausia, jog išsigrynintumėte, kurie iš jų labiausiai imponuoja Jums.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)