Spausdinti šį puslapį

Lietaus vandens nuvedimo sistemos – teoriškai neprivalomas, bet praktiškai būtinas elementas

„O, kad būčiau žinojęs tai anksčiau“, – teiginys, su kuriuo, deja, susiduriame įvairiose gyvenimo situacijoje. Statybos ir remontas – vienas tokių pavyzdžių, deja, neretai pasibaigiantis neigiamomis pasekmėmis. Štai lietvamzdžiai ir kiti lietaus nuvedimo sistemos elementai statybų sritį reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra numatyti kaip būtinybė, tad teoriškai būtų galima be to apsieiti. Tačiau gerai, jog daugumai žmonių užtenka sveiko proto ir sąmoningumo įsirengti lietaus nuvedimą. Juk namas be lietvamzdžio ne tik vizualiai atrodytų „nuogas“. Šis konstrukcinis elementas, surinkdamas perteklinį lietaus vandenį, yra reikšmingas kalbant tiek apie pastato, tiek aplinkinės teritorijos apsaugą nuo potencialios žalos.

Kas gresia neturint lietaus nuvedimo sistemos?

Jei, visgi, žmogus numotų ranka į lietaus nuvedimo sistemos būtinumą ar pasirinktų abejotinos kokybės daiktą, kokius padarinius toks elgesys iššauktų? „Praslysti“, deja, tikrai nepavyks. Nuolat besikaupiantis vanduo gali „pradžiuginti“ pastatą užpuolančiu pelėsiu ar korozija. Ant stogo besikaupiant vandeniui, papildomas svoris gali lemti konstrukcijų lūžimą. Su vandeniu ant stogo kaupiasi ir nešvarumai, kuriuos teks nuolat valyti. Perteklinis vanduo gali atnešti rimtą žalą ir aplink teritoriją esančiu gerbūviu. „Prigirdyta“ veja ir sode augantys augalai, iškilnotos trinkelės, vandeniu užpiltas rūsys bei kitas ilgas sąrašas problemų. Gera žinia, jog pastarųjų galima išvengti. Išeitis – profesionalios lietaus nuvedimo sistemos „BUDMAT Steel Service“, UAB.

Plastikinė ar metalinė lietaus nuvedimo sistema: kokį variantą rinktis?

Kaip ir apie dažną statybinį produktą kalbant, yra net kelios rūšies analogišką funkciją atliekančių daiktų, lietaus nuvedimo sistema – ne išimtis. Rinkitės plastikinę, pagamintą iš polivinilchlorido arba metalinę. Kiekvieną alternatyvą pristatysime plačiau.

Plastikinė lietaus nuvedimo sistema

Jei ieškoti patrauklios kainos ir funkcionalumo santykio, rinkitės PVC lietaus nuvedimo sistemą. Tiesą, norėdami džiaugtis aukšta kokybe, rinkitės tik patikimo gamintojo produktą. Svarbu paminėti, jog plastikinė lietaus nuvedimo sistema, kaip gali atrodyti iš pradžių – trumpalaikis, nepatvarus sprendimas. Ši puikiai tarnaus net ir veikiant tokiems veiksniams kaip lietus, vėjas, UV spinduliai, temperatūrų kaita ir panašiai.

Dar vienas plastikinių lietvamzdžių privalumas – tylus pastarųjų darbas, kurį tikrai įvertinsite, ypač jei prieš tai naudojote metalinę lietaus nevedimo sistemą ir gyvenote su šių keliamu „koncertu“ lyjant lietui.

UAB „Budmat“ savo klientams siūlo įsigyti aukštos kokybės „Proaqua“ lietaus nuvedimo sistemą, pagamintą iš PVC.

Metalinė lietaus nuvedimo sistema

Vien faktas, jog kalbame apie metalinį daiktą, byloja apie geresnę, solidesnę šio išvaizdą. Tikriausiai niekas neprieštarautų, jog metalinis vamzdis pastato eksterjerą papuoš labiau plastikinis.

Metalinė lietaus nuvedimo sistema taip pat yra tvirtas ir ilgaamžis produktas. Net ir tais atvejais, kai šis bus eksploatuojamas itin nepalankiomis aplinkos sąlygomis, džiaugsitės efektyviu funkcionavimu ir išlaikytomis estetinėmis savybėmis. Vertinant pagal šį kriterijų, plastikiniai lietvamzdžiai turi nusileisti. Aišku, galutinis verdiktas priklauso nuo to, kokio gamintojo produkciją rinksitės.

Jei dėmesį patraukė būtent metalinė lietaus nuvedimo sistema, UAB „Budmat“ siūlo rinktis „Flamingo“ arba „Flamingo Magnelis“ lietaus nuvedimo sistema.

Prieš skelbiant jūsų asmeninį favoritą šioje „kovoje“, svarbu žinoti, jog, kalbant apie montavimo ypatybes, paprastesnis variantas yra PVC lietaus nuvedimo sistema. Metalinės lietaus nuvedimo sistemos montavimas reikalauja aukšto profesionalumo lygio bei preciziško darbo atlikimo. Jei bus bent šiek tiek nukrypta nuo produkto montavimo instrukcijos, rizikuojama, jog metalinės nuvedimo sistemos dalys pradės rūdyti ar kitaip „išeis iš rikiuotės“.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)