Ką darbdavys privalo suteikti darbuotojui atliekant sudėtingus darbus, kurie gali pakenkti žmogaus sveikatai?

Kiekvienam darbuotojui turi būti sudarytos saugios ir sveikos darbo sąlygos. Kiekvieno darbuotojo darbo vieta ir darbo vieta turi atitikti darbuotojų saugos ir sveikatos norminių aktų reikalavimus. Įranga darbo vietoje turi sugebėti apsaugoti darbuotojus nuo galimos žalos ir išvengti bet kokio pavojaus sveikatai ar darbo aplinkai. Įrengiant darbo vietą, reikia įvertinti darbuotojų fizines galimybes. Darbo vietos  ir įmonės teritorijos, kuriose yra darbuotojų saugos rizika, turi būti pažymėtos ženklais, kurių reikalaujama pagal darbuotojų saugos ir sveikatos norminius įstatymus, pagal juos, jei darbe reikalingos puskaukės internetu jas turi užsakyti darbdavys.

Įmonė gali naudoti tik techniškai patikimas darbo priemones, atitinkančias darbuotojų saugos ir sveikatos taisyklių reikalavimus

Projektuojant, statant ir montuojant darbo įrangą darbo vietoje, darbuotojams turi būti užkirstas kelias patekti į pavojingą darbo įrangos zoną, ypač ten, kur yra judančių dalių. Aukštos arba žemos temperatūros darbo įrangos paviršius turi būti izoliuotas, o darbo įrangos valdymas turi atitikti ergonominius reikalavimus. Darbo įranga neturi būti atsitiktinai atidaryta, o darbo įranga turi būti galima laiku uždaryti, triukšmas, vibracija ar kita tarša, kurią sukelia darbo įranga darbo aplinkai neviršyti sveikatos standarte nustatytos ribos.

Darbdavys negali reikalauti, kad darbuotojas pradėtų dirbti jam pavestą darbą įmonėje, jeigu jis neinstruktuotas ir (ar) neišmokytas saugiai jį atlikti.

Darbuotojas instruktuojamas atsižvelgiant į jo darbo vietą ar atliekamą darbą, jį priimant į darbą, perkeliant į kitą darbą ar darbo vietą, pradėjus naudoti naujas ar modernizuotas darbo priemones, naujas technologijas. 

Kai darbuotojui nepakanka profesinių įgūdžių ir instruktuojant suteiktų žinių, kad jis galėtų saugiai dirbti ir nebūtų pakenkta jo sveikatai, darbdaviui atstovaujantis asmuo arba darbdavio įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į darbuotoją veikiančius kenksmingus ir (ar) pavojingus veiksnius, organizuoja darbuotojo mokymą darbo vietoje, įmonėje ar mokyklose, mokymo įstaigose. Darbuotojas, darbdavių susitarimu pasiųstas laikinam darbui į įmonę iš kitos įmonės, negali pradėti dirbti tol, kol jis neinformuotas apie esamus ir galimus rizikos veiksnius įmonėje, į kurią jis pasiųstas dirbti, neinstruktuotas saugiai dirbti konkrečioje darbo vietoje, nepaisant to, kad įmonėje, kurioje jis nuolat dirba, buvo nustatyta tvarka instruktuotas ir apmokytas saugiai dirbti. Visas saugos priemones, kurių reikia darbe, galite rasti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-saugos-priemones/apsauga-nuo-kritimo.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

0 # bix 2021-10-03 09:42
Suvirintojui pieno
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų