Gyventojos investicijas į buto remontą vanduo nuplovė tris kartus

Džiaugsmą įsigijus naują butą gali apkartinti nemalonūs netikėtumai – taip nutiko Miglei, kurios naujuose namuose atliktą remontą sugadino iš kaimynų buto ėmęs veržtis vanduo. Per penkerius metus, kuriuos praleido šiame bute, remontą po užliejimo kartoti teko net tris kartus, o tai kainavo ne tik finansų, tačiau ir laiko. Apsisaugoti nuo galimų nelaimių gali padėti atidumas, prevencija ir laiku pasirinktos patikimos apsaugos priemonės. 

Remontą teko kartoti

Miglė su vyru įsigijo butą senos statybos daugiabutyje ir džiaugėsi maloniais įkurtuvių rūpesčiais. Šeima investavo į buto remontą, nes norėjo namus įsirengti pagal savo svajones, tačiau per penkerius gyvenimo naujuose namuose metus remontą teko pakartoti tris kartus.

„Nors renkantis butą virš jo gyvenantys kaimynai pasirodė mandagūs ir draugiški, nelaimių išvengti nepavyko – per penkerius metus susidūrėme net su trimis buto užliejimais. Kaimynų būstas buvo neatnaujintas, todėl vis kas nors sugesdavo. Pirmą kartą kaimynų bute trūko senos skalbyklės žarnelė, antrą – trūko vamzdis. Trečią kartą remontą daręs kaimynas supylė į klozetą cemento mišinį, išsiveržė kanalizacija ir užliejo butą. Dėl tokių užliejimų teko keisti visas grindis, du kartus perdažyti lubas ir sienas, nors įsikėlėme į visiškai suremontuotą butą“, – dalijosi Miglė.

Šeima savo naują būstą buvo apsidraudę, bet remontai vis tiek sukėlė nepatogumų, jiems reikėjo skirti laiko, ieškoti patikimų meistrų, galvoti, kur gyventi remonto metu. 

Pagrindinė grėsmė – užliejimai

Išsiliejusio vandens sukeliama žala būstui ir jame esančiam turtui – viena dažniausių nelaimių, pasitaikanti dažniau ir už gaisrą. „Compensa Vienna Insurance Group“ Panevėžio regiono vadovas, Robertas Gustas dalijasi, kad apie 32 proc. bendrovės išmokų būstą apsidraudusiems klientams sudaro vandens padaryta žala, o vidutinė suma tokiais atvejais siekia 550 eurų.

„Vandens užliejimai – viena dažniausių žalų būstui, kuri gali pasitaikyti tiek senos statybos, tiek ir naujos statybos butuose ir net individualiuose namuose. Butuose įvyksta 62 proc. tokių įvykių, tačiau namuose užliejimai taip pat pakankamai dažni ir sudaro 20 proc. visų užliejimų. Didžiausi nuostoliai patiriami trūkus vandentiekio sistemai, kai negalime vandens tekėjimo sustabdyti patys, o reikia laukti avarinės tarnybos“, – sako R. Gustas. 

R. Gustas pastebi, kad grėsmė kyla ne tik tada, kai avarija nutinka kaimynų bute ar bendro naudojimo vamzdynuose. Kiekvieno iš mūsų bute gali nutikti tokia nelaimė, o tuomet žalą tektų atlyginti kaimynams, todėl verta pamąstyti ir apie savo nešamą civilinę atsakomybę.

Padėti gali prevencija

Prieš įsigyjant būstą, vertėtų atkreipti dėmesį į vamzdynų, radiatorių būklę ir įsitikinti, kad nėra pažeidimų. Didžiausia tikimybė, kad vamzdynai bus susidėvėję nerenovuotuose senos statybos namuose. Tačiau net tuomet, kai ketinamas įsigyti būstas yra tvarkingas, užliejimų riziką gali kelti netvarkingi vamzdynai ar buities prietaisai kaimynų namuose.

„Miglės istorija parodo, kad prieš įsigyjant būstą reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į perkamame bute esančią vamzdžių sistemą, bet įvertinti ir bendrą namo būklę, jei įmanoma, pasidomėti, kiek atnaujinimu rūpinasi kaimynai. Atkreipkite dėmesį į vandentiekio vamzdžių būklę, patikrinkite vamzdžių sujungimo vietas bei kranelius užsukti vandeniui. Pasitaiko tokių atvejų, kad kraneliai gali būti įrengti prieš statant pirmuosius vandens skaitiklius, o metai ir veikiantys vidiniai reiškiniai metalą bei jo atsparumą trūkimams sumenkina“, – patarimais dalijasi R. Gustas.

Bute, kurį perkate, atkreipkite dėmesį, ar nėra mechaninių pažeidimų prie radiatorių, nes šildymui prasidėjus atliekamas nuorinimas radiatorių bei šildymo sistemos. Įsitikinkite, kad sienos prie vamzdyno nesudrėkusios, neapipelijusios

Jau įsigijus būstą, reikėtų periodiškai keisti vandens sistemos ir prietaiso sujungimo žarneles, nes jos susidėvi laikui bėgant ir koks nors slėgio pokytis ar mechaninis veiksmas gali jas sugadinti. Būtinai reikia tikrinti tarpines, taisyti lašančius čiaupus, retkarčiais patikrinti bendrus vamzdynus.

Žalą atlygintų draudimas

Vis dėlto būsto užliejimus net ir rūpinantis vamzdynais numatyti sunku, o pasitaikyti nelaimingų atsitikimų gali net ir naujos statybos namuose, kur vamzdynų sistemos yra naujos. Miglė pabrėžia, kad išvengti didesnių nemalonumų padėjo draudimas, kuris padengė remonto išlaidas. 

„Pastatų ir Namų turto draudimas, kurį pasirinko Miglės šeima, apsaugo nuo užliejimų pavojaus ir kitų nelaimių. Jei turtas ribojasi su kaimynais, verta apsidrausti ir turto valdytojo civilinę atsakomybę.  Apdraudus būstą, apsauga galios ir bendrai nuosavybei, kuri lygi Jums nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo naudingojo ploto santykiui. Civilinės atsakomybės draudimas atlygins nuostolius, kuriuos sukėlė jūsų nuosavybėje esantys vamzdžiai ar buities prietaisai“, – sako R. Gustas.

Civilinės atsakomybės draudimas galios ir tais atvejais, kai užliejimą sukels bendro naudojimo vamzdžiai. Nutikus tokiai nelaimei, įprastai kaimynai bendrai turi atlyginti nuostolius, likviduoti avariją, o turint draudimą Jūsų nuostolio dalį padengs draudimo bendrovė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų