Spausdinti šį puslapį

Numeriai prisukti varžtais? Techninės apžiūros nepraeisite

Tokiu būdu varžtais pritvirtinti valstybiniai numeriai techninei apžiūrai netinkami – juos būtina keisti. Keitimas kainuoja 13,86 Eur.  Gedimino Nemunaičio nuotr. Tokiu būdu varžtais pritvirtinti valstybiniai numeriai techninei apžiūrai netinkami – juos būtina keisti. Keitimas kainuoja 13,86 Eur. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Atliekant automobilių privalomąją techninę apžiūrą, nuo šiol didesnis dėmesys kreipiamas į valstybinių numerių pritvirtinimą.

Į redakciją paskambinęs vyras tikino, kad vos prieš mėnesį jo automobiliui atlikta techninė apžiūra. Jo valstybinis numeris buvo prisuktas dviem varžtais, bet tai jokių problemų nesukėlė. O prieš savaitę, atliekant apžiūrą kitam automobiliui, gavo nurodymą, kad numeriai pritvirtinti neteisingai, tad turės atvykti pakartotinai, kai numeriai bus pritvirtinti laikantis naujų reikalavimų.

Žmogus klausia, nuo kada tokie reikalavimai, ir ar tai nėra vien tikrintojų išsigalvojimas.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos atstovas Renaldas Gabartas paaiškino, kad didelės naujovės tikrai nėra – nauji reikalavimai atsirado nuo praėjusių metų rudens, tačiau gal kai kas tų reikalavimų labai griežtai nepaisė.

„Atsiradus didesniam skaičiui automatinių kelių eismo taisyklių pažeidimo fiksavimo įrenginių („trikojų“), sektorinių greičio matavimo sistemų ir panašių, itin padažnėjo ir atvejų, kai būna keblu nustatyti, kam turėtų tekti atsakomybė dėl nusižengimo.

Viena to priežasčių – valstybinio numerio tvirtinimas varžtais ant numerio ženklo žymenų. Kai kuriais atvejais toks tvirtinimas iškreipia simbolių ir skaičių reikšmę bei suklaidina elektroninius policijos pagalbininkus“, – informavo atstovas.

Pasak R. Gabarto, kelių policijos tarnybos vadovai į šią problemą dėmesį atkreipė dar praėjusių metų rudenį. Jie raštu kreipėsi į Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociaciją „Transeksta“, prašydami atidžiau įvertinti, ar valstybinio numerio tvirtinimas atitinka reikalavimus.

Minėtus reikalavimus suformulavo Lietuvos transporto saugos  administracija, nurodžiusi, kad „dideliu trūkumu“ laikomi visi atvejai, kai „valstybinio numerio ženklo žymenys išblukę, nėra arba trūksta žymenų, jie neįskaitomi arba gali būti perskaityti neteisingai“.

Atkreipė dėmesį, kad šiame dokumente nėra detalizuojama, kokiais būdais tvirtinant numerį prie kėbulo jis gali būti perskaitomas neteisingai. Tačiau, vadovaujantis  nusistovėjusia praktika, reikalaujama, kad ant valstybinio numerio ženklo žymenų nebūtų jokių tvirtinimo elementų ar kitų pašalinių dalykų, pavyzdžiui, lipdukų.

Pažymėtina, kad numeris gali būti tvirtinamas naudojant specialiai tam skirtus laikiklius, varžtus ar kniedes, bet ne valstybinio numerio ženklo žymenų zonoje. 

Pašnekovas taip pat sakė, kad kai kuriems vairuotojams nurodymai dėl numerių atrodo lyg priekabių ieškojimas. Vienas žmogus teisybės dėl to bando ieškoti net pasitelkęs advokatus.

Tačiau patikino, kad nauji reikalavimai pagrįsti, nes, policijos duomenimis, tūkstančiams vairuotojų kasmet neskiriamos baudos už padarytus kelių eismo pažeidimus vien dėl to, jog jų numeriai pritvirtinti taip, kad skaičių nuskaityti neįmanoma.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)