Ar šunų ėdalas sukelia šunų plaukų slinkimą? Suprasti ryšį tarp maisto ir plaukų slinkimo

Šunų šeimininkams gali kelti nerimą, kai pamatysite, kad jūsų pūkuotas draugas praranda vešlų kailį. Šunų plaukų slinkimą gali lemti daugybė veiksnių, įskaitant genetiką, alergiją ir sveikatos problemas. Tačiau dažnai pamirštama, kad plaukų slinkimą lemia šunų maistas. Šiame straipsnyje apžvelgsime ryšį tarp šunų maisto ir plaukų slinkimo ir pateiksime patarimų, kaip pasirinkti geriausią šunų maistą, kad kailis būtų sveikas.

Dažniausios šunų plaukų slinkimo priežastys

Prieš pradedant nagrinėti, kokį vaidmenį plaukų slinkimui atlieka šunų maistas, svarbu suprasti, kokios yra dažniausios šunų plaukų slinkimo priežastys. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių yra šios:

Genetika

Kaip ir žmonės, kai kurie šunys dėl savo genetikos yra labiau linkę į plaukų slinkimą. Kai kurios veislės, pavyzdžiui, kinų chrestingas ir amerikiečių beplaukis terjeras, pasižymi beplaukiškumu arba retu plauku.

Alergija

Šunys gali būti alergiški įvairiems dalykams, įskaitant maistą, aplinkos alergenus ir blusų įkandimus. Alerginės reakcijos šunims gali sukelti niežulį, paraudimą ir plaukų slinkimą.

Hormonų pusiausvyros sutrikimai

Šunims gali slinkti plaukai dėl endokrininės pusiausvyros sutrikimų, pavyzdžiui, hipotirozės ir Kušingo ligos. Šios ligos turi įtakos šuns endokrininei sistemai, kuri reguliuoja hormonus.

Parazitai

Šunims gali slinkti plaukai dėl blusų, erkių ir erkių. Šie kenkėjai dirgina šuns odą ir gali sukelti draskymą bei kandžiojimąsi, dėl to gali slinkti plaukai.

Infekcijos

Bakterinės, grybelinės ir mielių infekcijos gali sukelti šunų plaukų slinkimą. Šios infekcijos dažnai sukelia niežulį ir uždegimą, dėl kurių gali slinkti plaukai.

Šunų ėdalo vaidmuo šunų plaukų slinkimui

Dabar, kai jau geriau suprantame dažniausiai pasitaikančias šunų plaukų slinkimo priežastis, panagrinėkime šunų maisto vaidmenį plaukų slinkimui. Šunų maistas gali prisidėti prie plaukų slinkimo keliais būdais:

Prastos kokybės šunų ėdalo sudedamosios dalys

Šunų maistas, pagamintas iš prastos kokybės ingredientų, tokių kaip užpildai ir šalutiniai produktai, gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą šunims. Šis trūkumas gali turėti įtakos šuns kailio būklei ir sukelti plaukų slinkimą.

Alergenai šunų maiste

Kai kurie šunys yra alergiški tam tikroms maisto sudedamosioms dalims, pavyzdžiui, grūdams ar vištienai. Šios alergijos gali sukelti niežulį, uždegimą ir plaukų slinkimą.

Pagrindinių maistinių medžiagų trūkumas

Šunims reikia subalansuotos mitybos, kurioje būtų svarbiausių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų, vitaminų ir mineralų, kad kailis būtų sveikas. Jei šuns maiste trūksta šių maistinių medžiagų, gali slinkti plaukai.

Per didelis šėrimas

Šeriant šunį per dideliu kiekiu maisto, gali padidėti jo svoris, o tai gali turėti įtakos kailio būklei. Šunims, turintiems antsvorio, dažniau pasireiškia odos problemos ir plaukų slinkimas.

Šunų ėdalo sudedamųjų dalių supratimas

Norint išsirinkti geriausią šunų ėdalą sveikam kailiui, svarbu išmanyti šuns ėdalo sudedamąsias dalis. Štai keletas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

Baltymai

Baltymai yra labai svarbūs sveikam kailiui. Ieškokite šunų ėdalo, kurio pirmoji sudedamoji dalis yra aukštos kokybės baltymų šaltinis, pavyzdžiui, vištiena, jautiena arba žuvis.

Vitaminai ir mineralai

Vitaminai ir mineralai, pavyzdžiui, vitaminas E ir cinkas, yra svarbūs sveikam kailiui palaikyti. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra šių maistinių medžiagų.

Riebalai

Sveiki riebalai, pavyzdžiui, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys, yra svarbūs sveikam kailiui. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra šių riebalų.

Angliavandeniai

Angliavandeniai suteikia šuniui energijos, tačiau jie neturėtų būti pagrindinė šuns ėdalo sudedamoji dalis. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra sveikų angliavandenių šaltinių, pavyzdžiui, saldžiųjų bulvių arba rudųjų ryžių.

Kaip išsirinkti geriausią šunų maistą sveikam kailiui

Dabar, kai supratote, koks svarbus šunų maistas sveikam kailiui palaikyti, pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti geriausią šunų maistą:

Perskaitykite etiketę

Skirkite laiko perskaityti savo šuns maisto etiketę. Ieškokite kokybiškų ingredientų ir venkite užpildų bei šalutinių produktų.

Atsižvelkite į šuns amžių ir veislę

Skirtingų šunų mitybos poreikiai skiriasi priklausomai nuo jų amžiaus ir veislės. Įsitikinkite, kad renkatės šuns amžiui ir veislei tinkamą maistą.

Ieškokite patikimo prekės ženklo

Rinkitės gerą reputaciją dėl kokybės ir saugumo turintį šunų ėdalo prekės ženklą.

Apsvarstykite savo biudžetą

Kokybiškas šunų maistas gali būti brangus, tačiau verta investuoti į savo šuns sveikatą. Jei negalite sau leisti įsigyti aukščiausios kokybės prekės ženklo, ieškokite gyvūnų prekių parduotuvėje vidutinės klasės prekės ženklo, kuris vis tiek patenkins jūsų šuns mitybos poreikius.

Maistinės medžiagos, skatinančios sveiką kailį

Be tinkamo šunų ėdalo pasirinkimo, yra tam tikrų maistinių medžiagų, kurios gali skatinti sveiką kailį. Štai keletas svarbiausių iš jų:

Baltymai

Kaip minėta anksčiau, baltymai yra labai svarbūs sveikam kailiui. Įsitikinkite, kad jūsų šuns maiste yra aukštos kokybės baltymų šaltinis.

Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys

Šie sveiki riebalai gali padėti sumažinti uždegimą ir skatinti blizgantį kailį. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra šių riebalų, arba apsvarstykite galimybę papildyti šuns racioną žuvų taukų papildu.

Vitaminas E

Vitaminas E yra antioksidantas, kuris gali padėti apsaugoti šuns odą ir kailį nuo pažeidimų. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra vitamino E, arba apsvarstykite galimybę duoti šuniui vitamino E papildų.

Biotinas

Biotinas yra B grupės vitaminas, kuris gali padėti išlaikyti sveiką kailį. Ieškokite šunų ėdalo, kuriame yra biotino, arba apsvarstykite galimybę duoti šuniui biotino papildų.

Dažniausiai pasitaikantys klaidingi įsitikinimai apie šunų maistą ir plaukų slinkimą

Egzistuoja daug klaidingų įsitikinimų apie šunų ėdalo reikšmę plaukų slinkimui. Pateikiame keletą labiausiai paplitusių:

Brangesnis šunų maistas visada yra geresnis

Nors kokybiškas šunų maistas yra svarbus, brangesnis ne visada reiškia geresnį. Svarbu skaityti etiketę ir pasirinkti šuns maistą, atitinkantį jūsų šuns mitybos poreikius.

Naminis šunų maistas visada geresnis

Nors naminis šunų maistas gali būti sveikas pasirinkimas, gali būti sunku užtikrinti, kad jūsų šuo gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas. Jei nusprendėte patys gaminti šunų maistą, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju arba šunų mitybos specialistu, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka jūsų šuns mitybos poreikius.

Patarimai, kaip išvengti šunų plaukų slinkimo

Be tinkamo šunų ėdalo pasirinkimo, yra keletas kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad šuniui būtų užkirstas kelias plaukų slinkimui:

Reguliarus šukavimas

Reguliarus šukavimas gali padėti išlaikyti sveiką šuns kailį ir sumažinti plaukų slinkimo riziką. Reguliariai šukuokite šuns kailį ir maudykite šunį, kai reikia.

Blusų ir erkių gydymas ir prevencija

Blusos ir erkės gali sukelti niežulį ir plaukų slinkimą. Naudokite apsaugos nuo blusų ir erkių priemones ir reguliariai tikrinkite savo šunį, ar nėra šių kenkėjų.

Nedelsdami spręskite alergijos ir sveikatos problemų problemas

Jei šuo turi alergijų ar sveikatos problemų, nedelsdami jas spręskite, kad išvengtumėte tolesnio plaukų slinkimo.

Užtikrinkite aplinką be streso

Dėl streso šunims gali slinkti plaukai. Suteikite šuniui ramią ir nestresuojančią aplinką.

Apibendrinimas - tinkamos mitybos svarba bendrai šuns sveikatai ir gerovei

Apibendrinant galima teigti, kad šunų maistas gali turėti didelę įtaką šunų plaukų slinkimui. Rinkdamiesi kokybišką šunų maistą, kuriame yra svarbiausių maistinių medžiagų, galite skatinti sveiką kailį ir sumažinti plaukų slinkimo riziką. Be to, yra keletas kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte šuns plaukų slinkimo, įskaitant reguliarų šukavimą, blusų ir erkių prevenciją ir skubų sveikatos problemų sprendimą. Nepamirškite, kad tinkama mityba yra labai svarbi bendrai jūsų šuns sveikatai ir gerovei.

Rekomendacijos dėl kokybiško šunų ėdalo ir kur jo rasti vietinėje gyvūnų prekių parduotuvėje.

Keletas kokybiškiausio šunų ėdalo prekinių ženklų: "Taste of the Wild", "Acana", "Orijen", taip pat "Brit" arba "Farmina".

Šių prekės ženklų šunų galima rasti daugumoje gyvūnų augintinių parduotuvių, pvz., fera.lt. Svarbu perskaityti etiketes ir išsirinkti šunų ėdalą, atitinkantį jūsų šuns mitybos poreikius ir jūsų biudžetą. Jei turite klausimų ar nuogąstavimų dėl šuns mitybos, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų