Lietuvos ekonomikos naujienos
Ukmergės žinios

Ukmergės žinios

Šią vasarą visas dėmesys atitenka futbolui. Nors Lietuvos rinktinė ir nežaidžia Europos futbolo pirmenybėse, tačiau mūsų šalyje yra labai daug šios sporto šakos fanų. Visi jie visą mėnesį praleis prie TV ekranų.

Joninių naktį, birželio 23 d., šalia Radiškio esančiame ekologiškame ūkyje „Farmers Circle” vyks gastronominis sujudimas.

Sakoma, jog sutinka pagal drabužį, o palydi jau pagal tokius, kur kas sunkiau apčiuopiamus kriterijus kaip, pavyzdžiui, protas. Tai – posakis, puikiai pritaikomas kalbant ne tik apie žmones, bet ir kur kas objektyvesnius kriterijus kaip fasadas.

Ukmergėje viešėjęs Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse Julius Arlauskas pristatė naująją Vyriausybės atstovų įstaigos vyresniąją patarėją Gabrielę Brazauskienę.

Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia dėmesį į dėl karščio kylančius pavojus. Darbas karštyje priskiriamas prie kenksmingų darbo sąlygų.

Įprastai perkaistama, kai yra aukšta oro temperatūra, didelė santykinė oro drėgmė, kai būnama nevėdinamose patalpose ar labai daug ir sunkiai dirbama karštomis aplinkos sąlygomis, pavyzdžiui, šiltnamyje, lauke saulėkaitoje.

Ypatingą dėmesį darbdaviai privalėtų skirti lauko sąlygomis dirbantiems darbuotojams: jų apranga turėtų būti natūralaus pluošto, šviesi, lengvai ir gerai praleidžianti prakaitą, galva pridengta natūralaus pluošto apdangalu, o akys būtinai apsaugotos akiniais. Statybvietėse darbuotojams neleistina dirbti išsirengus iki pusės, ir net karštymečiu – be šalmų.

Esant galimybei, darbus reikia organizuoti taip, kad kuo daugiau būtų dirbama pavėsyje, taip pat atsižvelgti į aplinkybę, kad pavojingiausias tarpsnis vasarą būna nuo 11 iki 17 val.

Uždaros patalpos turėtų būti tinkamai kondicionuojamos, vėdinamos. Jei neįmanoma tinkamai vėsinti patalpų, darbuotojams turi būti suteikiamos pertraukos, per kurias jie, palikę darbo vietas, eitų atsivėsinti.

Leistina oro temperatūros riba darbo vietoje priklauso nuo darbo fizinio krūvio sunkumo. Dirbant biure, kai darbas nereikalauja didelės fizinės įtampos, šiltuoju metų laikotarpiu temperatūra turi būti ne didesnė nei 28 laipsniai, tačiau jeigu darbas yra fiziškai sunkus, temperatūra negali siekti daugiau nei 26 laipsnių.

Karščiui jautresni yra vyresni darbuotojai, taip pat darbuotojai, turintys antsvorį, padidėjusį kraujospūdį, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, vartojantys vaistus.

Svarbu, kad kondicionieriaus oro srovė nepūstų tiesiai į žmogų: nuo to oda ir gleivinės išsausėja ir praranda drėgmę, odą niežti, parausta akys. Netinkamai išvalyti kondicionieriaus filtrai yra gera terpė įvairiems mikroorganizmams ir grybeliams, kurie sukelia ligas, alergines reakcijas.

Patarimai darbdaviams

 • Stebėkite sinoptikų prognozes ir, jei įmanoma, karštomis vasaros dienomis venkite organizuoti fiziškai sunkius darbus.
 • Organizuokite darbą taip, kad darbuotojams kuo mažiau tektų dirbti karštyje ir saulės atokaitoje.
 • Stebėkite, kad darbuotojai, dirbdami karštyje, būtų apsirengę lengvais, laisvais, šviesiais, natūralaus pluošto drabužiais, gerai atspindinčiais saulės šilumą ir šviesą.
 • Stebėkite, kad saulėje dirbantys darbuotojai būtinai dėvėtų galvos apdangalus ir, jei reikia, akinius nuo saulės.
 • Pasistenkite, kad darbuotojai, dirbantys karštyje, visada būtų aprūpinti vėsiu geriamuoju vandeniu.
 • Įrenkite atsivėsinimo vietas.
 • Pasistenkite kuo dažniau, maždaug kas 1 val., darbuotojams suteikti papildomas pertraukėles, kurių metu būtų galima pailsėti ir atsivėsinti.
 • Prieš pradėdami darbus karštyje, informuokite darbuotojus apie žalingą šilumos ir saulės poveikį bei pirmosios pagalbos priemones.

 

UŽ inf.

Ukmergės centre, važiuojant Vilniaus gatve, į akis krenta netvarkingas vaizdas – svėrėmis apaugęs šlaitas greta kraštotyros muziejaus.

Sigita ASTIKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka gavo dovanų prof., habil. dr. Stanislovo Sajausko knygą „Atgimstančios Lietuvos heraldika“.

Vasarą visiems labiausiai norisi ištrūkti į gamtą, taigi Aplinkos apsaugos departamentas primena, kokių taisyklių reikia laikytis, kad poilsio nesugadintų bauda už žalą aplinkai.

Kasmet Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja nacionalinį konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Birželio 23–24 dienomis Želvos seniūnijos Karališkių kaimo sodžiuje rengiama Joninių šventė.

Puslapis 1 iš 812

lzukt.lt

Krašto turtas
Praeities integracija

Kuponas Ukmergės žinios

Pridavimas

Vilkmerge restoranas

Ar vasaros karštis jums - problema?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų