Spausdinti šį puslapį

Mokyklose bus atnaujintos teisinio švietimo programos

Mokyklose bus atnaujintos teisinio švietimo programos Mokyklose bus atnaujintos teisinio švietimo programos

Šiandien teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė parašais patvirtino visuomenės teisinio švietimo veiksmų planą, kuriame be kitų teisinio švietimo veiklų numatyta atnaujinti mokinių teisinio švietimo programas.

„Teisingumo ministerija įgyvendina ne vieną svarbų ir įdomų teisinio švietimo projektą – jau devintus metus organizuojame Konstitucijos egzaminą, rengiame mokymus, projektus žiniasklaidoje. Šie projektai sulaukia didelio susidomėjimo,  tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą – išugdyti teisiškai išprususią kartą – privalome pradėti nuo mokyklos suolo, kad pilnametystę mokiniai pasitiktų ne tik išmanydami savo šalies teisinę sistemą, bet ir žinodami savo teises“, – teigia teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Anot J. Bernatonio, visuomenės apklausos atskleidžia opią problemą – bent pusė šalies gyventojų nesidomi savo, kaip piliečių, teisėmis ir pareigomis. Tarp ypač pasyvių šiuo atžvilgiu visuomenės grupių – ir 15-18 metų jaunimas, todėl bendradarbiavimas su Švietimo ir mokslo ministerija itin svarbus  siekiant visuomenės teisinį švietimą įgyvendinti sistemiškai ir pasiekti didžiausią poveikį visuomenei. Be to, tyrimų duomenimis, tam, jog mokyklose būtų dėstomi dalykai, supažindinantys mokinius su teisės pagrindais, pritaria net 83 proc. šalies gyventojų.

„Pagrindinis mūsų švietimo siekis – pagerinti mokinių pasiekimus ir atnaujinti ugdymo procesą aktualiu mokiniams ugdymo turiniu ir padėti mokytojams įgyti būtinų kompetencijų, kurios reikalingos nuolat besikeičiančioje visuomenėje  Todėl šiandien pasirašytas priemonių planas ypač svarbus ir  aktualus, užtikrinant visuotinę teisinio švietimo plėtrą ir atveriant naujas galimybes bendradarbiavimui su partneriais, skatinant mokinių, studentų teisinį švietimą, vykdyti mokytojų kvalifikacijos tobulinimą teisinio švietimo srityje bei siekiant, kad bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose būtų vis daugiau sistemingai ir kvalifikuotai pasirengta teisės pagrindų mokymui,  remiantis šiuolaikinius didaktinius reikalavimus atitinkančiomis programomis“, - sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Visuomenės teisinio švietimo veiksmų plane numatyta atnaujinti Vidurinio ugdymo teisės bendrąją programą, pilietiškumo ugdymo bendrąją programą, integruoti teisinio švietimo turinį į profesinio mokymo programas šalies profesinio mokymo  įstaigose, taip pat kelti teisės dalyką dėstančių mokytojų kvalifikaciją. Šis veiksmų planas įgyvendina praėjusių metu pabaigoje teisingumo ir švietimo ir mokslo ministrų pasirašytą bendradarbiavimo visuomenės teisinio švietimo srityje memorandumą.

Daugiau informacijos:

Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas  tel. 8 (5) 266 2904, 8 (671) 84621

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)