Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejaus archyvo nuotraukos Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejaus archyvo nuotraukos

Nors šiemet dėl visą pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos Ukmergėje nutarta čiuožyklos nelieti, ankstesniais metais čiuožykla būdavo įrengiama „Senamiesčio progimnazijos stadione. O štai tarpukariu ši pramoga Ukmergėje buvo labai populiari, „ledo garbintojus“ tam tikromis dienomis linksmindavo orkestro muzika, ir pasitaikydavo metų, kad mieste veikdavo ne viena, bet kelios čiuožyklos.

1933 m. „Sausio mėn. 14 d. 15 val. buvo atidaryta pulko čiuožykla. Ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais visą laiką griežia orkestras. Minimomis dienomis bilietai mokiniams tik 25 ct., o civiliams – 60 ct. Kitomis dienomis orkestro nėra, todėl ir bilietai yra pigesni. Be to, kurie neturi patraukimo čiuožti su pačiūžomis, tiems išnuomojamos rogutės. Kadangi čiuožykla visapusiškai yra moderniškai įrengta, todėl konkuruoja visoms miesto čiuožykloms.“ („Karys“, 1933 m.)

1933 m. „Ukmergės policijos sporto klubas sausio 27 d. atidarė pagerintą čiuožyklą. Ta proga savo klientams – čiuožėjams įėjimo bilietą sumažino: moksleiviams – 10 centų, civiliams ir kitiems po 20 centų.“ („Dienos naujienos“, 1933 m.)

Kariai sugebėdavo įrengti itin modernias čiuožyklas. 1936 m. sausis. „Prieš šventes atidaryta Ukmergės karių čiuožykla, kuri šiame mieste yra vienintelė. Čiuožykla gana erdvi ir patogi: ilgumo 75 m, platumo 30 m, padalyta į du skyrius: pirmas dar besimokantiems čiuožti, antras – greitam ir figūriniam čiuožimui. Čiuožyklos šone įtaisytas aukštas bokštas, nuo kurio žemyn eina tiltas, o toliau ledo kelias. Čia visu smarkumu eina rogučių „traukinys“. Čiuožyklos ribos ir skyriai aptverti gražia eglių šakų tvora. Pakraščiais pastatyti patogus suoliukai, įrengtos drabužių kabyklos, geras elektros apšvietimas ir orkestro namukas. 1 p. pulko dūdų orkestras ledo mėgėjams 2-3 kartus savaitėje palinksmina muziką. Todėl nenuostabu, kad tokioj jaukioj čiuožykloj ledo garbintojų kas vakarą knibždėte knibžda.“ („Karys“, 1936 m.)

Ukmergėje net būdavo rengiami dailiojo čiuožimo bei ledo ritulio kursai. 1940 m. „Sausio 20-21 dienomis Ukmergės sporto apygarda, valstybinės Antano Smetonos gimnazijos čiuožykloje rengia dviejų dienų dailiojo čiuožimo kursus, kuriuose čiuožimo meną dėstys dailiojo čiuožimo Lietuvos meisteriai: Dornaitė, Zeikus ir Mickevičius./ Kiek vėliau, bet jau savo jėgomis, bus surengti ir ledo rutulio kursai.“ („Lietuvos aidas“, 1940 m.)

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+1 # Linas 2021-01-15 22:39
Įdomu, o kas ankstesniais metais nutardavoo dėl čiuožyklos liejimo? ;-)
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-3 # HA 2021-01-16 09:53
Narkomanai ir alkoholikai ! :P
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # KK2 2021-01-16 16:16
Dabar?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų