Nuotraukos  Ukmergės kraštotyros muziejaus 1.	Grupinė fotografija, Ukmergiškiai fotografuoti G. V. Pazolio fotoateljė,  1914 m., UkKM F 2760 Nuotraukos Ukmergės kraštotyros muziejaus 1. Grupinė fotografija, Ukmergiškiai fotografuoti G. V. Pazolio fotoateljė, 1914 m., UkKM F 2760

Tarpukariu Ukmergės plentu ne tik arklių pasagos kaukšėdavo, bet riedėdavo ir automobiliai. Eismo įvykiai būdavo reti, tad sukeldavo didelį atgarsį.

1940 m. „Pil. J. Pudžinskas, būdamas Kaune, už 4000 Lt nusipirko automobilį. Kitą dieną, tai buvo balandžio 16 d., jis su buvusiu mašinos savininku ir trimis panelėmis, pats vairuodamas mašiną, išvažiavo pasivažinėti Ukmergės plentu. Apie 10 km nuo Ukmergės jis užkabino plentu važiuojančio ūkininko A. Matulio vežimą, kurį visiškai sudaužė. Sustabdęs mašiną, pamatęs, kad žmonių aukų nėra, važiavęs toliau, tačiau netrukus jis užvažiavo ant V. Solskio vežimo ir sužalojo ūkininką ir jo arklį. Šį kartą mašina sunkiai nukentėjo ir kitas automobilis ją atgabeno į Ukmergę. Važiavusios trys panelės neturėjo jokių dokumentų. Joms ir J. Pudžinskui surašytas protokolas.“ („10 centų“, 1940 m.)

1940 m. „Vienas kaunietis šoferis prieš kelias dienas už 4000 Lt pardavė savo automobilį. Pirkėjui bandant automobilį, jis atsidūrė Ukmergėje. Naktį iš balandžio 17 į 18 d. šoferis, turėdamas užtektinai pinigų, pradėjo linksmintis ir lankyti įvairias įtartinas vietas. Galop tiek įsilinksmino, kad vieno restorano kieme buvo rastas gulįs be sąmonės. Čia paaiškėjo, kad dingo ir visi jo tebeturėtieji pinigai – 3800 litų.“ („Lietuvos aidas“, 1940 m.)

Mūsų dienomis automobilio įsigijimas nebėra didelis įvykis. Bent vieną automobilį turi kone kiekviena šeima (ar „namų ūkis“), kai kurios – net ir po keletą.  Tačiau...

Išaugus automobilių skaičiui, šiandien kalbama apie „karą keliuose“. Šiuo terminu nusakomas didelis eismo įvykių ir aukų, nukentėjusių ar žuvusių juose, skaičius.

Su greičio viršijimu, vairavimu, neturint teisės to daryti, su neblaiviais ar chuliganiškai besielgiančiais vairuotojais kovojama įvairiomis priemonėmis. Prevencijai pasitelkiama socialinė reklama, o padarius nusižengimą  gresia administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė.

Nuotraukos

Ukmergės kraštotyros muziejaus

  1. Grupinė fotografija, Ukmergiškiai fotografuoti G. V. Pazolio fotoateljė, 1914 m., UkKM F 2760
  2. Bričkos atlaidų metu Pašilėje, Ukmergės apskr., 1937 m., UkKM F 2712
Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų