Spausdinti šį puslapį

Senelių globos namų „Lumos“ durys jau atviros

Jonavos rajone, Batėgalos kaime, duris jau atveria nauji, jaukūs, šiuolaikiški senjorų globos-slaugos namai – Batėgalos senelių namai „Lumos“.

Batėgalos senelių namų direktorė Rita Volodzkienė pasakoja, kad po ilgų statybos darbų ir reikiamų dokumentų tvarkymo įstaiga jau turi reikiamas licencijas, profesionalų kolektyvą, todėl gali garantuoti aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę. Globos-slaugos namuose senoliams visą parą bus teikiama profesionali medicininė priežiūra, visas gydymo paslaugas gyventojams teiks Žaliakalnio klinika. Siekiant efektyviai plėtoti socialines paslaugas gyventojams, bendradarbiaujama su visos Lietuvos savivaldybių Socialiniais paramos skyriais.

Patogu ne tik gyventojams, bet ir darbuotojams

Senelių namai įsikūrę ramioje, gražioje vietoje netoli miško – Jonavos rajone, Batėgalos kaime. Namai yra strategiškai patogioje vietoje – tarp Jonavos (15 km iki miesto centro) bei Kauno (25 km iki miesto centro). Įstaigą galima pasiekti ir viešuoju transportu. Autobusai iš Jonavos ir Kauno kursuoja kiekvieną dieną, o stotelė yra vos 200 m nuo senelių namų. Svečių patogumui siūlomi dviviečiai ir triviečiai kambariai su asmeniniais tualetais, televizoriais ir visais baldais. Patogiam judėjimui užtikrinti skirti vežimėliai, naujas didelis liftas, specialios lovos, čiužiniai, keltuvai. Maitinimas bus organizuojamas dideliame gražiame valgomajame, gyventojai galės valgyti kiek nori ir kada nori, tačiau laikantis gydytojo ir dietologo rekomendacijų. Kiekviename aukšte įrengtos papildomos virtuvėlės, kuriose senjorai laisvalaikiu galės gaminti kepinius, išgerti kavos, arbatos.

Gyventojų bei darbuotojų patogumui pagal poreikį kambariuose įrengtos funkcinės lovos. Keliais mygtukų paspaudimais valdomos lovos individualiai lengvai prisitaikys prie žmogui patogios gulėti pozicijos ir tuo pačiu palengvins aptarnaujančio personalo darbą. Kiekvienam globos-slaugos namų gyventojui yra svarbi ir jį supanti aplinka, todėl lauke įrengti fontanas, pavėsinė, suoliukai, nutiesti nauji takeliai ir pastatyta terasa su vaizdu į mišką.

Turiningas laisvalaikis

Senelių namų direktorė sako, jog turiningas ir lavinantis laisvalaikis yra vienas iš įstaigos prioritetų. Gyventojai bus kasdien kviečiami aktyviai dalyvauti užimtumo grupėse kartu su socialine darbuotoja: žaisti stalo žaidimus, mankštintis, piešti, šokti ir dainuoti, kartu žiūrėti filmus, skaityti ir t. t. Užimtumo veikla kiekvienam bus parenkama ir siūloma individualiai, atsižvelgiant į fizines galimybes, savarankiškumą, pomėgius. Įstaigoje lankysis įvairūs meno kolektyvai, ansambliai, kapelos ir kt., kurie gyventojams dovanos išskirtinius renginius. Įvairių sričių lektoriai skaitys paskaitas gyventojams aktualiomis temomis. Pagal poreikį ir norus senjorams bus suteikiama galimybė naudotis grožio specialistų paslaugomis (masažai, kirpykla, manikiūras, pedikiūras ir pan.). Be to, gyventojai bus kviečiami dalyvauti valstybinių švenčių minėjimuose, švęsti kalendorines ir asmenines šventes.

Mūsų siekiai

Siekiame sudaryti gyventojams orias, jų lūkesčius atitinkančias gyvenimo sąlygas gražioje, sveikoje ir funkcionalioje aplinkoje, kuri padės jaustis puikiai. Puoselėsime religines vertybes, veiklą vystysime pagarbos, paslaugumo ir pasitikėjimo pagrindu, sieksime, kad šiais principais būtų paremti tarpusavio santykiai, organizuojamos pramogos ir laisvalaikis.

Užs. Nr. 592

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)