Išdavike tampa suvartota elektros energija

Kau­nie­tis Bro­nius pa­sa­ko­jo Uk­mer­gė­je tu­rin­tis ke­lias so­dy­bas. Ir jis, ir žmo­na jas pa­vel­dė­jo. Ta­čiau da­bar  žmo­gų spau­džia mo­kes­čiai – už abi so­dy­bas pri­va­lo mo­kė­ti vi­suo­ti­nį ko­mu­na­li­nių at­lie­kų mo­kes­tį. Bu­vo nu­ė­jęs aiš­kin­tis į sa­vi­val­dy­bę. Tvir­ti­no, jog nuo­la­tos so­dy­bo­je ne­gy­ve­na.

 Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.


Per žie­mą vos ke­lis kar­tus at­va­žiuo­ja, kiek­vie­ną sa­vait­ga­lį lan­ko­si tik orams at­ši­lus.

Žmo­gus pa­sa­ko­jo ži­nan­tis, kad anks­čiau to­kiems kaip jis – ne­re­gist­ruo­tiems so­dy­bo­se – bu­vo tai­ko­mos nuo­lai­dos ir už šiukš­les mo­kė­ti ne­rei­kė­jo. O da­bar esą iš­ly­gų ne­bė­ra – at­va­žiuo­ji tik sa­vait­ga­liais, o tu­ri mo­kė­ti.

Žmo­gus tei­ra­vo­si, ar kas pa­si­kei­tė dėl nuo­lai­dų.

Ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Mo­kes­čių ir eko­no­mi­nės ana­li­zės sky­riaus ve­dė­ja Zi­ta Mor­kū­nie­nė pa­ti­ki­no, kad 2010 me­tais Uk­mer­gės sa­vi­val­dy­bė­je įve­dus vie­ti­nės rin­klia­vos už ko­mu­na­li­nių at­lie­kų tvar­ky­mą mo­kes­tį so­dy­bas tu­rin­tys, ta­čiau jo­je ne­re­gist­ruo­ti sa­vi­nin­kai pa­teik­da­vo to­kias pa­žy­mas ir mo­kes­čio iš­veng­da­vo.

Ta­čiau vė­liau pra­dė­ta glau­džiau ben­drau­ti su se­niū­ni­jo­mis. Šios pui­kiai ži­no, ar so­dy­ba vi­siš­kai ne­gy­ve­na­ma, ar va­sa­rą jo­je lan­ko­ma­si, o kar­tais net ver­da gy­ve­ni­mas.

Nu­tar­ta, kad do­ku­men­tas, įro­dan­tis, jog so­dy­ba vi­siš­kai ne­gy­ve­na­ma, taps pa­žy­ma iš LESTO. Jei iš šios pa­žy­mos ma­ty­ti, jog so­dy­bo­je vi­siš­kai ne­nau­do­ja­ma elek­tra, ir sa­vi­nin­kas ne­dek­la­ra­vęs jo­je sa­vo gy­ve­na­mo­sios vie­tos, mo­kes­tis už ko­mu­na­li­nes at­lie­kas ne­skai­čiuo­ja­mas.

Jei gy­ve­na­mo­ji vie­ta ne­dek­la­ruo­ta, ta­čiau aiš­kiai ma­ty­ti, kad elek­tra nau­do­ja­ma, to­kios so­dy­bos sa­vi­nin­kui skai­čiuo­ja­mas la­bai ne­di­de­lis ko­mu­na­li­nių at­lie­kų mo­kes­tis – tik už gy­ve­na­mą­jį plo­tą. Tai reiš­kia, kad 50 kvad­ra­ti­nių met­rų so­dy­bos sa­vi­nin­kui per me­tus pri­skai­čiuo­ja­mas apie 10 eu­rų mo­kes­tis. 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų