Kol vieni tvarko, kiti niokoja

Mies­to te­ri­to­ri­jo­je prie Šven­to­sios upės uk­mer­giš­kių pa­to­gu­mui įreng­ta ne vie­na po­il­sia­vie­tė. Ta­čiau kol vie­ni sten­gia­si ir tvar­ko, ki­ti šiukš­li­na ir nio­ko­ja.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Šven­to­sios pa­kran­tės per karš­čius at­gy­ja.


 

Vie­na po­pu­lia­riau­sių – po­il­sia­vie­tė ša­lia mies­to sta­dio­no, prie pės­čių­jų til­to. Se­niū­ni­jos pri­žiū­ri­ma vie­ta su­tvar­ky­ta, iš­kirs­ti me­džiai, te­ri­to­ri­ja šie­nau­ja­ma. Gy­ven­to­jams skir­ti suo­liu­kai, per­si­ren­gi­mo ka­bi­na. „Šis pa­plū­di­mys pa­to­gus po­il­siau­to­jams ir mie­las akiai“, – sa­ko se­niū­no pa­rei­gas lai­ki­nai ei­nan­ti Ja­nė Zim­blie­nė, dė­kin­ga uk­mer­giš­kiams, ver­ti­nan­tiems se­niū­ni­jos pa­stan­gas.

Ta­čiau kul­tū­rin­gu el­ge­siu pa­si­žy­mi anaip­tol ne vi­si. Kai ku­rie, anot jos, čia įreng­tų šiukš­lia­dė­žių „ne­ma­to“.

Kaž­kam už­kliu­vo prieš ku­rį lai­ką se­niū­ni­jos rū­pes­čiu pa­ruoš­tas sten­das. „Ja­me pa­ka­bi­nom in­for­ma­ci­ją apie van­dens ko­ky­bę, kaip elg­tis prie tel­ki­nių, su­teik­ti pir­mą­ją pa­gal­bą. Bet pir­mą die­ną vis­kas bu­vo nu­plėš­ta ir su­de­gin­ta“, – ap­gai­les­tau­ja pa­šne­ko­vė.

Pa­na­šiai nu­ti­ko ir no­rint in­for­muo­ti apie pa­vo­jin­gą pau­pio vie­tą ne­to­li Uk­mer­gės tech­no­lo­gi­jų ir ver­slo mo­kyk­los. Šie­met ten nu­sken­do dvi au­kos. „Pa­ruo­šėm len­tą, kad įspė­tu­me žmo­nes bū­ti at­sar­gius. Tik pa­ka­bi­nom – ir ne­bėr len­tos... Ėjo kaž­kas iš­si­mau­dęs ir nu­plė­šė už­ra­šą. Vėl te­ko gal­vo­ti, kaip už­kli­juo­ti, kad jis lik­tų...“ – pasakojo ji.

Mies­te­lė­nų pa­mėg­ta ir ben­dro nau­do­ji­mo zo­na prie pa­grin­di­nio mies­to til­to. Ji ir­gi pri­žiū­ri­ma, šie­nau­ja­ma. Kad bū­tų ga­li­ma pa­to­giau pri­ei­ti prie pau­pio, su­tvar­ky­ta pa­ke­lė – iš­kirs­ti čia au­gę krū­mai. Jų ša­kas šio­mis die­no­mis tu­ri su­rink­ti ir iš­vež­ti at­lie­kų tvar­ky­mo įmo­nė.

Aikš­tė­je su­da­ry­tos są­ly­gos žais­ti krep­ši­nį, tin­kli­nį, yra tu­a­le­tas. Ne­se­niai at­si­ra­do ir per­si­ren­gi­mo ka­bi­na bei šiukš­lia­dė­žė. Pa­sak pa­šne­ko­vės, jos įreng­tos ko­mu­na­li­nio ūkio lė­šo­mis, o už pa­gal­bą ji dė­kin­ga įmo­nei „Uk­mer­gės pa­slau­ga“.

Jau ku­ris lai­kas gra­žiai su­tvar­ky­ta ir Šven­to­sios pa­kran­tė ne­to­li van­den­tie­kio. „Čia ne tik pa­to­gus pri­ėji­mas prie upės – at­si­ve­ria la­bai gra­ži pa­no­ra­ma“, – sa­kė J. Zim­blie­nė. Anot jos, čia dar­ba­vo­si mies­to ben­druo­me­nės na­riai ir pa­gal vi­suo­me­nei nau­din­gų vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą įdar­bin­ti as­me­nys.

Autorė: Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų