Spausdinti šį puslapį

Daugiausia balsų – A. Balčiūnienei ir J. Varžgaliui

Agnė Balčiūnienė ir Juozas Varžgalys. Redakcijos archyvo nuotr. Agnė Balčiūnienė ir Juozas Varžgalys. Redakcijos archyvo nuotr.

Seimo rinkimuose daugiausia ukmergiškių nutarė balsuoti už permainas. Dauguma rinkėjų savo balsus atidavė už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatę Agnę Balčiūnienę ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Juozą Varžgalį.

Kaip ir visoje Lietuvoje, didžiausio palaikymo Ukmergėje sulaukė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Rinkdami savo atstovą Seime vienmandatėje Ukmergės apygardoje už A. Balčiūnienę, išankstiniais duomenimis, savo balsus atidavė 19,58 proc. arba daugiau nei 3250 rinkimuose dalyvavusių ukmergiškių.

Už J. Varžgalį savo balsus atidavė 18,25 proc. – 3030 rinkėjų. Šie du kandidatai susirungs antrajame rinkimų ture.

Trečioje vietoje liko beveik 16 proc. balsų kapitalą surinkęs Seimo narys socialdemokratas Arūnas Dudėnas, ketvirtoje – taip pat apie 16 proc. rinkėjų palaikymo tesulaukusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Vienmandatėse apygardose per pirmąjį turą asmuo yra išrinktas į Seimą, jei už jį balsuoja daugiau nei 50 proc. rinkėjų. Jei tokio kandidato nėra, antrajame ture varžosi du daugiausia balsų pirmajame ture gavę kandidatai. Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į dalyvavusių rinkėjų skaičių.

Kadangi Ukmergėje nė vienas kandidatas reikiamo balsų paketo nesurinko, mūsų mieste vyks antras rinkimų turas. Jis vyks spalio 23 dieną.

Iš 32 447 teisę rinkimuose dalyvauti turėjusių ukmergiškių ja pasinaudojo vos daugiau nei pusė – 16 599 žmonės arba 51,16 proc. rinkėjų. Negaliojančių biuletenių rasta 6,45 proc.

Nuomonę pakeitė

Rinkimų rezultatai daugiamandatėje apygardoje taip pat parodė, kad Ukmergės gyventojai siekia permainų. Prieš ketverius metus dauguma mūsų rinkėjų palaikė Darbo partiją, o šįsyk drauge su visa Lietuva simpatijas išsakė Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Už ją balsus atidavė beveik ketvirtis rinkėjų.

Antra pagal populiarumą partija Ukmergėje – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, už kurios balsavo 18, 52 proc. rinkėjų, trečioje vietoje – socialdemokratų partija, sulaukusi 16,2 proc. palaikymo, ketvirtoje – rinkėjus išbarsčiusi ir Seime nė vieno mandato neiškovojusi Darbo partija.

Pagal partijų sąrašus į Seimą išrenkama 70 politikų, dar 71 naujojo Seimo narys bus išrinktas vienmandatėse apygardose. Lietuvos teritorija per rinkimus dėl to ir suskirstyta būtent į 71 rinkimų apygardą.

Vienmandatininką rinkom du kartus

Per praėjusius, 2012 metų spalį, vykusius Seimo rinkimus daugiausia balsų ukmergiškiai atidavė Loretai Graužinienei ir  a. a. Juliui Veselkai.

Daugiausia pasitikėjimo Ukmergėje pelnė Seimo rinkimus šalyje laimėjusi Darbo partija. Ja pasitikėjo beveik 30 proc. ukmergiškių.

Pakartotiniame balsavime nedidele balsų persvara nugalėjo ir Seimo nariu Ukmergės vienmandatėje apygardoje tapo J. Veselka.

Darbo partijos kandidatė Loreta Graužinienė ir socialdemokratas Arūnas Dudėnas į Seimą pateko pagal partijų sąrašus.

Deja, praėjus vos mėnesiui po rinkimų parlamentaras J. Veselka staiga mirė, tad Ukmergėje 2013 metų pavasarį buvo surengti dar vieni Seimo rinkimai. Juose pareiškė norą dalyvauti net 14 kandidatų. Daugiausia rinkėjų palaikymo sulaukė konservatorė Janina Galiauskienė ir socialdemokratas Kazys Grybauskas. Antrame ture jis surinko daugiau balsų ir tapo Seimo nariu Ukmergės vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Iš trijų liks vienas

Ukmergė lig šiol galėjo didžiuotis, turėdama net tris Seimo narius – vienmandatininką K. Grybauską ir A. Dudėną bei L. Graužinienę, kurie į Seimą pateko pagal partijų sąrašus.

Deja, šią kadenciją Ukmergei teks tenkintis vieninteliu atstovu arba atstove, kuriuos rinksime po dviejų savaičių.

29 metų A. Balčiūnienę ir 60 metų jubiliejų kaip tik šią savaitę minintį J. Varžgalį sieja tam tikri bendri dalykai – darbas Ukmergės rajono savivaldybės administracijoje: J. Varžgalys jai ne vienerius metus vadovavo, o A. Balčiūnienė šiuo metu eina administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Abu į antrą turą išėję kandidatai gyvena toje pačioje Deltuvos seniūnijoje.

J. Varžgalys – Statikų, o A. Balčiūnienė – Leonpolio kaime.

Į antrą rinkimų turą išėjęs rajono tarybos narys, UAB Ukmergės autobusų parko direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis J. Varžgalys pirmadienio rytą neslėpė džiaugsmo dėl jo paties ir visos partijos pergalės.

Sakė, į antrą turą patekti tikėjęsis. Su bendrapartiečiais rinkimų rezultatų laukęs partijos štabe.

Ko tikisi antrame ture? „Žiūrėsim, ką žmonės pasirinks: ar jaunystę, ar patirtį“, – kalbėjo politikas. Sakė, kad net jei nebūtų išrinktas, džiaugiasi, jog Seime dabar bus galinga bendrapartiečių jėga, į kurią bus galima remtis ir daugiau nuveikti Ukmergės labui.

Antrame rinkimų ture ryžtingai dalyvauti nusiteikusi ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė, šios partijos Ukmergės skyriaus pirmininkė A. Balčiūnienė.

Pergalės pirmame ture ji taip pat neįvardino kaip staigmenos. Sakė, kad su komanda tikrai įdėjo daug pastangų, bendravo su rinkėjais tiesiogiai, ne tik dalinant pažadus, bet ir išklausant priekaištų. Tačiau kandidatė neneigia, kad pirmojo kandidatų ketverto pozicijas prognozuoti buvo labai nelengva.

„Dabar laukia dar dvi savaitės intensyvaus darbo“, – kalbėjo antrojo turo laukianti kandidatė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Susiję įrašai (pagal žymę)